Beļģijas Karaliste

10.07.2021. 07:25
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 izplatību pasaulē Beļģijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

ES valstu, Šengenas zonas un EFTA valstu iedzīvotāji var ieceļot Beļģijā.

Uz Beļģijas robežām tiek kontrolēta Pasažieru lokācijas formas aizpildīšana, un ceļojuma mērķa un uzturēšanās ilguma Beļģijā kontrole. Ieceļojot Beļģijā un uzturoties valstī ilgāk par divām diennaktīm, 48 stundas pirms ieceļošanas nepieciešams aizpildīt Pasažieru lokācijas formu:  https://travel.info-coronavirus.be/public-health-passenger-locator-form . Pasažieru lokācijas forma jāaizpilda visiem pasažieriem, kas Beļģijā ieceļo ar lidmašīnu vai kuģi, pat ja uzturēšanās valstī ir mazāk nekā 48 stundas.

Valsts vai reģiona saslimstības radītājus (krāsu) iespējams noskaidrot Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra izveidotajā kartē (https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/situation-updates/weekly-maps-coordinated-restriction-free-movement ). Beļģijas noteiktais valstu krāsu kods tiek atbilstoši ESPKC datiem pārskatīts katru svētdienu un ir pieejams šeit: https://www.info-coronavirus.be/en/colour-codes-by-country/ .

Latvija šobrīd ir iekļauta oranžo valstu sarakstā. Tas nozīmē, ka, no Latvijas ieceļojošai personai netiek piemērota pašizolācijas un negatīva testa prasība.

Ieceļojot Beļģijā pēc 1. jūlija no sarkanās zonas valstīm netiks piemērots pašizolēšanās noteikums, ja persona var uzrādīt:

  1. Eiropas digitālo vakcinācijas sertifikātu, kurā pēdējā vakcīna veikta 14 dienas pirms ieceļošanas, vai
  2. negatīvu COVID PCR testu, kas veikts ne vēlāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas Beļģijā, vai
  3. apliecinājumu, ka persona pārslimojusi COVID 19.

Jāaizpilda Pasažieru lokācijas forma :  https://travel.info-coronavirus.be/public-health-passenger-locator-form .

Beļģijas rezidentiem, kas nebūs vakcinēti vai nebūs noslēguši vakcinācijas kursu, kā arī bērniem no 6 līdz 17 gadiem tiks apmaksāti divi COVID PCR testi pēc iebraukšanas Beļģijā, ja iebraukšana notiks jūlija, augusta un septembra mēnešos.

Ieceļošana Beļģijā no trešajām valstīm:

Beļģija piemēro ES kopējo drošo trešo valstu sarakstu, atbilstoši ES Padomes rekomendācijai par nebūtisku ceļojumu ierobežošanu. 1. pielikumam. Pārējiem trešo valstu pilsoņiem ieceļošana tikai ar būtisku mērķi.

Personām, kas ieceļos Beļģijā no trešajām valstīm ir jābūt pilnībā vakcinētiem (plus divas nedēļas) ar kādu no ES atzītajām vakcīnām, kā arī jāveic COVID PCR tests iebraukšanas dienā. Ja tests būs negatīvs, personām netiks piemērota pašizolēšanās prasība.

Ja ieceļošana Beļģijā plānota no īpaši augsta riska teritorijām (ar jauniem COVID paveidiem), kurās personas uzturējušās kaut vai īslaicīgi pēdējo 14 dienu laikā, tiek piemērots aizliegums ieceļot Beļģijā. Tāpat aizliegts izceļot uz īpaši augsta riska valstīm. Īpaši augsta riska valstu saraksts tiek regulāri pārskatīts un ir pieejams šeit: https://www.info-coronavirus.be/en/countries-with-high-risk/ .

Izņēmumi: Beļģijas pilsoņi, viņu ģimenes locekļi, rezidenti, citu ES valstu pilsoņi, kas caur Beļģiju atgriežas savā mītnes zemē, transporta personāls un diplomāti, kas ieceļo Beļģijā ar būtisku mērķi, humanitāri apsvērumi. Visām izņēmuma kategorijām jāievēro stingri ieceļošanas nosacījumi (testēšana vai COVID sertifikāts, pašizolācija 10 dienas, jāveic COVID PCR tests pirmajā (tikai rezidentiem) un septītajā dienā (visiem).

Beļģijas policija kontrolē karantīnas ievērošanu un testu veikšanu. Pārkāpumu gadījumā var tikt piemērots sods 250 EUR apmērā. Tāpat tiek veikta COVID testa veidlapu un COVID sertifikātu autentiskuma pārbaude, dokumentu viltojuma atklāšanas gadījumā persona var tikt saukta pie kriminālatbildības.

Papildus, lai ierobežotu COVID-19 izplatību Beļģijas valdība ir noteikusi šādus pasākumus: sabiedriskajā transportā un iekštelpās jālieto maska, uz ielas laikā no pusnakts līdz 05.00 rītā drīkst uzturēties ne vairāk kā 4 personu grupās (neskaitot bērnus).

Papildus informācija par ieceļošanu, testēšanu un ierobežojumiem Beļģijā un atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem ir pieejamas šeit:

https://www.info-coronavirus.be/en/news/occ-1806/

https://www.info-coronavirus.be/en/travels/ .

https://www.info-coronavirus.be/en/testing/

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Terora aktu iespējamības līmenis Beļģijā ir samazināts līdz 2. pakāpei, kas nozīmē, ka proporcionāli ir samazināts militārpersonu skaits ielās, izņemot vietas, kuras tiek uzskatītas par nozīmīgām. Ieviestie papildus drošības pasākumi sabiedriskajā transportā tiek saglabāti.

Beļģijas iestādes arī turpmāk valstī var īstenot drošības operācijas bez iepriekšēja brīdinājuma, tādēļ aicinām ceļotājus būt vērīgiem, jo īpaši, apmeklējot masu pulcēšanās vietas, un ievērot Beļģijas iestāžu pārstāvju norādījumus. Beļģijas policija lūdz sabiedrību sociālajos tīklos publiski nekomentēt tās darbības.   

Sabiedriskā transporta, tostarp lidostu, dzelzceļa un metro sistēmās var notikt pastiprināta drošības kontrole, tāpēc aicinām ceļotājus būt saprotošiem, savlaicīgi ierasties lidostās un ievērot kontrolējošo struktūru pasažieru un bagāžas pārbaudes prasības.

Vietējie likumi un paražas

2017. gada 1. februārī Antverpenē tika ieviesta zemu emisiju zona, paredzot automašīnu reģistrāciju un nosakot tarifa maksu. Kopš 2018. gada 1. janvāra zemu emisiju zona ieviesta arī Briseles reģionā. Plašāka informācija pieejama: http://www.lez.brussels/en/content/my-vehicle.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem vīza ieceļošanai Beļģijā ar tūrisma mērķi nav nepieciešama, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas pusgada laikā. Ja uzturēšanās plānota ilgāku laiku, vai ieceļošanas mērķis ir cits, aicinām sazināties ar Latvijā akreditēto Beļģijas vēstniecību Zviedrijā.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Beļģijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Beļģijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.