Itālijas Republika

26.07.2021. 18:36
 • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Itālijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. 

Itālijas reģioni var noteikt papildus prasības personām, kas ieceļo Itālijas teritorijā no ārzemēm. Sīkāk skatīt reģionu mājaslapās. 

Itālijā līdz 2021.gada 31.decembrim ir izsludināts ārkārtas stāvoklis.

Ieceļošana no Eiropas Savienības un Šengenas valstīm:

Lai precizētu ieceļošanas prasības, pirms ceļošanas aizpildiet interaktīvo anketu, sazinieties ar avio pārvadātāju un galamērķa lidostu.

No š.g. 21.jūnija līdz 30.jūlijam personām, kas ieceļo Itālijā no C saraksta valstīm (tostarp Latvijas), kā arī Izraēlas, Kanādas, Japānas un ASV ir jāuzrāda:  

 • Aizpildīta digitālā anketa “Passenger Locator form”- https://app.euplf.eu/#/form, kuru pirms ieceļošanas ir jāuzrāda avio pārvadātājam vai atbildīgo dienestu darbiniekiem.*
 • ES Digitālais Covid sertifikāts, kas apliecina ES dalībvalstī izsniegtu apliecinājumu par:

- negatīvu antigēnu vai molekulārā Covid-19 testa rezultātu (ne vecāku par 48 stundām) vai,

- pabeigtu Covid-19 vakcinācijas kursu, pēc kura veikšanas ir pagājušas 14 dienas, vai;

- izslimotu Covid-19, kas apliecina, ka personai nav jāievēro pašizolācija.

*Passenger Locator form nav nepieciešams aizpildīt gadījumos, ja atgriežoties Itālijas teritorijā ar privātu transportlīdzekli pēc uzturēšanās ārzemēs ir pagājušas mazāk kā 48h.

Digitālajiem Covid sertifikātiem ir jāatbilst ES un Itālijas valdības noteiktajām prasībām un tiem jābūt tulkotiem itāļu, angļu, franču vai spāņu valodā. Digitālo Covid sertifikātu var uzrādīt digitālā vai papīra formā. Vakcinācijai jābūt veiktai ar Eiropas Zāļu aģentūrā atzītām vakcīnām.

Bērniem, kas ir jaunāki par 6 gadiem, nav jāveic antigēnu vai molekulārais tests. Bērni, kas ieceļo Itālijā ar vismaz vienu vecāku, kuram ir digitālais Covid sertifikāts, nav pakļauti pašizolācijai, ja tāda paredzēta.

Personām, kas ieceļojot nevar uzrādīt digitālo Covid sertifikātu, ir pienākums ievērot 10 dienu pašizolāciju, informēt par ierašanos Itālijā reģionālo ASL veselības uzraudzības iestādi un pēc 10 dienu pašizolācijas veikt atkārtotu antigēnu vai molekulāro Covid-19 testu.

Izņēmumi no digitālā Covid sertifikāta uzrādīšanas, ieceļojot (pie nosacījuma, ka personai nav Covid-19 saslimšanas simptomi):

 • Jebkura pārvadātāja- avio, jūras, dzelzceļa vai sauszemes transporta apkalpes locekļiem;
 • Preču pārvadātājiem;
 • Personām, kas ceļo uz/no Vatikāna, Sanmarīno;
 • Personām, kas ieceļo un uzturas Itālijā ne ilgāk par 120 stundām neatliekamu darba, veselības vai citu ārkārtas vajadzību dēļ;
 • Personām, kas ieceļo Itālijā tranzīta nolūkos ar privātu transportlīdzekli uz laika posmu, kas nepārsniedz 36 stundas;
 • Pierobežu darbiniekiem, kas pārvietojas uz/no dzīvesvietas vai darbavietas;
 • Uzņēmumu darbiniekiem, kuru uzņēmumu juridiskā adrese ir Itālijā un kuri izceļo darba nepieciešamību dēļ, uzturoties ārzemēs ne ilgāk kā 120 stundas;
 • Diplomātisko pārstāvniecību, starptautisko organizāciju, policijas, armijas u.c. darbiniekiem, kas ieceļo Itālijā  darba pienākumu dēļ;
 • Skolēniem un studentiem, kuri apmeklē studiju kursus ārpus savas dzīvesvietas katru dienu vai atgriežas tajā vismaz katru nedēļu;

Informāciju par testa veikšanas iespējām var iegūt, zvanot Itālijas veselības ministrijas uzziņu tālruņiem:

 • zvaniem no ārvalstīm: +39 0232008345; +39 0283905385;
 • zvaniem Itālijā: 1500

Ieceļošana no trešajām valstīm:

Personām, kas pēdējo 14 dienu laikā ir uzturējušās (arī tranzītā) Lielbritānijā vai Ziemeļīrijā, ieceļojot Itālijas teritorijā ir pienākums:

 • neatkarīgi no Covid-19 testa rezultāta, ievērot 5 dienu pašizolāciju,
 • paziņot pr ieceļošanu vietējam veselības uzraudzības dienestam ASL,
 • pēc pašizolācijas veikt atkārtotu antigēnu vai molekulāro Covid-19 testu.

Ieceļojot Itālijā (arī tranzītā) no D un E grupas valstīm, ir jāuzrāda Covid-19 testa rezultāts (ne vecāks kā 72 stundas), ir jāievēro 10 dienu pašizolācija un jāveic atkārtots Covid-19 tests pēc 10 dienu pašizolācijas pabeigšanas.

Uz personām, kas ir uzturējušās (arī ceļojot tranzītā) Indijā, Šrilankā vai Bangladešā attiecas papildus ierobežojošie pasākumi.

Ar ieceļošanas nosacījumiem ir iespējams iepazīties šeit (angļu valodā).

Uzturēšanās un pārvietošanās ierobežojumi Itālijas iekšzemē:

Ir noteikti šādi pārvietošanās ierobežojumi:

 • No š.g. 28.jūnija baltās krāsas reģionos ārtelpās, ievērojot drošības distanci un pulcēšanās ierobežojumus, nav obligāta sejas masku lietošana. To lietošana ir obligāta iekštelpās un personu pulcēšanās gadījumā - ārtelpās, muzejos, veikalos un sabiedriskajā transportā. Itālijas reģionos var būt individuāli ierobežojumi attiecībā uz sejas masku lietošanu. 
 • Starp oranžās un sarkanās krāsas reģioniem pārvietošanās ir atļauta tikai darba, veselības vai citas ārkārtas nepieciešamības dēļ, vai lai atgrieztos dzīvesvietā. Tas ir atļauts personām, kas var uzrādīt digitālo Covid sertifikātu. Vairāk informācijas šeit.
 • No š.g. 6.augusta personām, kas vēlas apmeklēt:

-       muzejus, teātrus, kinoteātrus, izstādes, koncertus u.c. kultūras pasākumus, ēdināšanas iestādes – restorānus un bārus (iekštelpās), trenažieru zāles, peldbaseinus, SPA centrus, sporta pasākumus, sacensības, kongresus, atrakciju parkus, gadatirgus, sociālos un atpūtas centrus, spēļu zāles u.c. sabiedriska rakstura iestādes - ir jāuzrāda digitālais Covid sertifikāts, kas apliecina: negatīvu antigēnu vai molekulārā Covid-19 testa rezultātu (ne vecāku par 48 stundām) vai vismaz vienas Covid-19 vakcinācijas potes saņemšanu, pēc kuras ir pagājušas 14 dienas. Digitālais Covid sertifikāts apmeklējot minētās iestādes un pasākumus nav jāuzrāda bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem. 

Precīzu reģionu krāsu sadalījumu un tajos noteiktos ierobežojumus var skatīt šeit.

Spēkā paliek sejas masku obligāta lietošana iekštelpās un ārtelpās arī baltajās zonās, kad nav iespējams ievērot drošības distanci, izņemot izolētas vietas, kurās nav ilgstoša citu personu klātbūtne, sporta aktivitāšu laikā, bērniem līdz 6 gadu vecumam vai invalīdiem; obligāta drošas distancēšanās un sanitāro higiēnas normu ievērošana.

Baltās un dzeltenās krāsas reģionos ir atļauta kultūras un sporta pasākumu organizēšana iekštelpās (ne vairāk kā 2500 personas, nepārsniedzot 25% no maksimālā skatītāju skaita) un ārtelpās (ne vairāk kā 5000 skatītāju, nepārsniedzot 50% no maksimālā skatītāju skaita), ceremoniju svinības gan āra, gan iekštelpās, ar nosacījumu, ka pasākumu dalībnieki var uzrādīt digitālo Covid sertifikātu. Atsākta kruīzu kuģu darbība, ievērojot drošības nosacījumus.

Par ierobežojumu neievērošanu var tikt noteikts administratīvais sods no 400-1000 Euro, par atsevišķiem smagākiem ierobežojumu pārkāpumiem, kā arī par nepatiesas informācijas sniegšanu saistībā ar digitālo Covid sertifikātu – kriminālsods. 

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar korona vīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Drošības situācija

Ceļotāju iecienītās atpūtas vietās (Romā, Milānā, Venēcijā, Bari, Palermo, Katānijā, u.c.) nepieciešams ievērot piesardzību, lai izvairītos no kabatzagļiem. Nav ieteicams nēsāt uzkrītošas rotaslietas, ņemt līdzi lielas naudas summas un turēt vienviet visus dokumentus. Ceļojot ar automašīnu nav droši automašīnas salonā redzamā vietā atstāt personīgas mantas, somas, personu apliecinošus dokumentus.   

Ņemot vērā valsts ģeogrāfisko novietojumu, Itālijā bieža parādība ir zemestrīces. Aicinām iepazīties ar informāciju Itālijas Civilās aizsardzības pārvaldes tīmekļa vietnē, kā rīkoties pirms zemestrīces, zemestrīces laikā un arī pēc tās.

Pirms došanās uz kādu no kalnu kūrortiem pārliecinieties par gaidāmajiem laikapstākļiem, tai skaitā lavīnu riskiem, un sekojiet līdzi vietējo iestāžu sniegtajai informācijai. Intensīvas snigšanas rezultātā, kā arī lavīnu draudu dēļ var tikt bloķēti ceļi un traucēta satiksme. Tāpat valstī ir iespējamas stipras lietusgāzes un plūdi.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Itālijā drīkst uzturēties bez vīzas 90 dienas pusgadā, ja ceļojuma mērķis ir īslaicīga, privāta vizīte vai tūrisms. Latvijas pilsoņi var ieceļot Itālijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. 

Veselība

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka vairākās Eiropas valstīs, tai skaitā Itālijā, joprojām ir liels saslimšanas gadījumu skaits ar masalām.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas tīmekļa vietnē: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Itālijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.