Dānijas Karaliste

26.07.2021. 10:10
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību Dānijas varas iestādes veic pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Nosacījumi ieceļošanai Dānijā ir atkarīgi no tā, no kuras valsts/reģiona persona ieceļo. Dānijas valdība ceļošanas vadlīnijās ņem vērā valstu/reģionu 7 dienu kumulatīvo saslimstības rādītāju:

  • “zaļā” riska novērtējuma valstis;
  • “dzeltenā” riska novērtējuma valstis;
  • “oranžā” riska novērtējuma valstis;
  • “sarkanā” riska novērtējuma valstis.

ES/Šengenas zonas valstis tiek iedalītas “zaļā”, “dzeltenā” un “sarkanā” riska kategorijās, savukārt valstis ārpus ES un Šengenas zonas - “dzeltenā”, “oranžā” un “sarkanā” riska kategorijās.

ES/Šengenas zonas valstu pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem, ieceļojot Dānijā no “zaļā” un “dzeltenā” riska ES/Šengenas zonas valstīm un uzrādot negatīvu Covid-19 testu*, vakcinācijas** vai pārslimošanas*** apliecinājumu, nav jāievēro pašizolācija, kā arī nav jāuzrāda būtisks ieceļošanas iemesls.

Ieceļošanas noteikumi nevakcinētām personām no ES/Šengenas zonas valstīm:

  • “zaļā” riska novērtējuma valstu pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests* (izņemot Dānijas pilsoņus un pastāvīgos iedzīvotājus), bet nav jāveic tests pēc ieceļošanas Dānijā;
  • “dzeltenā” riska novērtējuma valstu pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests* (izņemot Dānijas pilsoņus un pastāvīgos iedzīvotājus), kā arī jāveic tests**** pēc ieceļošanas Dānijā;
  • “sarkanā” riska novērtējuma valstu pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem jāuzrāda pamatots iemesls ieceļošanai Dānijā, jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests (tiek pieņemts tikai PCR tests, ne vecāks par 72h), kā arī jāveic tests**** pēc ieceļošanas un jāievēro 10 dienu pašizolācija, kuru var pārtraukt, ja 4. dienā pēc ieceļošanas tiek veikts PCR tests un tas ir negatīvs. Augstākminētie ierobežojumi attiecas arī uz personām, kuras ieceļo no “zaļā” un “dzeltenā” riska valstīm/reģioniem, bet kuras pēdējo 10 dienu laikā ir uzturējušās “sarkanā” riska valstī/reģionā (izņēmums – tranzītlidojumi).

Valstu saraksts un informācija par ieceļošanu no dažāda riska valstīm pieejama šeit.

Pilnībā vakcinētie** ES/Šengenas zonas valstu pilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji, var ieceļot Dānijā bez nepieciešamības uzrādīt negatīvu Covid-19 testu. Šīs personas ir atbrīvotas no pašizolācijas ievērošanas un testa veikšanas pēc ieceļošanas Dānijā.

Iepriekš ar Covid-19 inficētie ES/Šengenas zonas valstu pilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji var ieceļot Dānijā, uzrādot pārslimošanas apliecinājumu***. Šīs personas ir atbrīvotas no pašizolācijas ievērošanas un testa veikšanas pēc ieceļošanas Dānijā.

*Negatīvs PCR (ne vecāks par 72h uz ieceļošanas brīdi) vai antigēnu COVID-19 tests (ne vecāks par 48h uz ieceļošanas brīdi). No testa prasības atbrīvoti bērni līdz 15 gadu vecumam. Ieceļojot ar aviotransportu, negatīva testa apliecinājums jāuzrāda pirms iekāpšanas lidmašīnā.

**Pēdējai vakcinācijas devai jābūt saņemtai vismaz 14 dienas un ne senāk kā 8 mēnešus pirms ceļojuma. Vakcīnai jābūt Eiropas Zāļu aģentūras atzītai.

***Pozitīvs Covid-19 tests, kas nav jaunāks par 14 un vecāks par 180 dienām. Tikai PCR testi tiek pieņemti kā pierādījums iepriekšējai infekcijai.

**** Ieceļojot ar aviotransportu – pirms lidostas teritorijas atstāšanas. Ieceļojot pa jūru vai sauszemi – 24h laikā pēc ieceļošanas Dānijā.

Vairāk informācijas par ieceļošanas noteikumiem Dānijā šeit.

Robežkontroli veic un lēmumu par personas ielaišanu valstī pieņem Dānijas policija.

Papildus jautājumu vai neskaidrību gadījumā par ieceļošanas kārtību Dānijā ir jāsazinās pa informatīvo tālruni + 45 70 20 60 44 (pirmdienās – trešdienās no plkst. 8.00 līdz 16.00, ceturtdienās no plkst. 8.00 līdz 15.00, piektdienās no plkst. 8.00 līdz 14.00 pēc Dānijas laika). Informācija tiek sniegta arī angļu valodā.

Testēšanās iespējas ieceļojot/izceļojot:

Personām, kas ceļo ar aviotransportu, ieceļojot Dānijā, pirms lidostas teritorijas atstāšanas ir iespēja veikt Covid-19 bezmaksas eksprestestu.

Personām bez Dānijas personas koda (CPR numura), kuras vēlas veikt Covid-19 testu Dānijas teritorijā, ir jāreģistrējas mājaslapā https://sts.covidresults.dk. Personai tiek izdots svītru kods, ar kuru bez iepriekšēja pieraksta jādodas uz oficiālajām Dānijas Covid-19 testu vietām. Testa rezultāts tiek nosūtīts uz personas e-pastu 48h laikā kopš testa veikšanas brīža. Tests ir bezmaksas.

Spēkā ir šādi ierobežojumi:

  • sejas masku valkāšana sabiedriskajā transportā, stāvot kājās;
  • iekštelpās ir atļauts pulcēties līdz 250 personām, ārpus telpām pulcēšanās ierobežojums nepastāv.

Par visiem aktuālajiem ierobežojumiem informācija pieejama šeit.

Dānijas iestāžu vienotais informatīvais tālrunis konsultācijām par Covid-19 vīrusu un tā izplatību ierobežojošajiem pasākumiem: +45 70 200 233 (katru dienu no plkst. 6.00 līdz 24.00 pēc Dānijas laika).

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem vīza ieceļošanai Dānijā ar tūrisma mērķi nav nepieciešama, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas gada laikā. Ja uzturēšanās plānota ilgāku laiku vai ieceļošanas mērķis ir cits, aicinām sazināties ar Dānijas vēstniecību Rīgā.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Dānijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Dānijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.