Kanāda

08.07.2021. 19:51
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Kanādas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Lai aizsargātu Kanādas iedzīvotājus no vīrusa izplatības, Kanādas valdība ir pieņēmusi lēmumu liegt ieceļošanu Kanādā ārvalstniekiem, kuriem nav pastāvīgas uzturēšanās atļaujas vai īpaši izņēmuma apstākļi. Ar detalizētāku informāciju var iepazīties Kanādas valdības tīmekļa vietnē.

Šobrīd ir spēkā šādas prasības ieceļotājiem:

  • Visiem Kanādā ieceļojošajiem, kas vecāki par 5 gadiem, pirms iekāpšanas lidmašīnā nepieciešams uzrādīt negatīvu Covid-19 testu (Covid-19 molecular polymerase chain reaction (PCR) test), kas veikts ne agrāk kā pirms 72 stundām. Pēc ieceļošanas jāievēro 14 dienu karantīna. No 5. jūlija pilnībā vakcinētie iedzīvotāji ar Kanādā atzītām vakcīnām ir atbrīvoti no karantīnas. Vairāk informācijas: https://travel.gc.ca/travel-covid/travel-restrictions/covid-vaccinated-travellers-entering-canada;
  • Visiem ceļotājiem pirms iekāpšanas lidmašīnā ir jāreģistrējas #ArriveCAN aplikācijā un jāsniedz visa nepieciešamā informācija;
  • Visiem ieceļotājiem – gaisa, sauszemes vai jūras robežu šķērsojot, ir jāizmanto #ArriveCAN vai jāzvana pa bezmaksas tālruni 1-833-641-0343, lai 48 stundu pirms ieceļošanas laika posmā informētu par plānoto karantīnas vai pašizolācijas pavadīšanas vietu un informētu par Covid-19 simptomu esamību/neesamību. Vairāk informācijas šeit. 

No 2021.gada 22.februāra visiem Kanādā ieceļojošajiem ar gaisa satiksmi, papildus pirms izlidošanas veiktajam Covid-19 testam (Covid-19 molecular polymerase chain reaction (or PCR) test), ir jāveic atkārtots tests un jādodas uz ierādītu viesnīcu sagaidīt šī testa rezultātus. Ja testa rezultāts ir negatīvs, tad varēs doties turpināt ievērot 14 dienu obligāto karantīnu. Testa un viesnīcas izmaksas būs jāsedz no personīgiem līdzekļiem un vidējās izmaksas varētu būt ap 2000 CAD. No 5. jūlija pilnībā vakcinētie iedzīvotāji ar Kanādā atzītām vakcīnām ir atbrīvoti no karantīnas valsts ierādītā viesnīcā. Vairāk informācijas: https://travel.gc.ca/travel-covid/travel-restrictions/covid-vaccinated-travellers-entering-canada.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar korona vīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Vietējie likumi un paražas

Neraugoties uz marihuānas un tās produktu legalizēšanu Kanādā, šīs vielas ir kategoriski aizliegts pārvadāt pāri robežai jebkādā tās formā un uz jebkuru pasaules valsti (pat tādu, kurā šīs vielas arī ir legalizētas). Noteikumu pārkāpšanai var būt nopietnas sekas. Ar papildu informāciju var iepazīties šeit.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var ieceļot Kanādā bez vīzas ar uzturēšanos līdz sešiem mēnešiem Latvijas nepilsoņiem nepieciešama vīza, informāciju par vīzas saņemšanas iespējām iespējams interesēties Kanādas vēstniecībā Polijā. Ceļotājiem, kuri bez vīzas ieceļo Kanādā, vai to šķērso tranzītā, izmantojot gaisa satiksmi, pirms ceļojuma obligāti jāsaņem elektroniskā ceļošanas atļauja (Electronic Travel Authorization – eTA).

Pieteikšanās eTA notiek tiešsaistes režīmā, sniedzot atbildes uz jautājumiem par sevi, tai skaitā, pases datus, ziņas par sodāmību, līdzšinējiem ieceļošanas atteikumiem, veselību un sabiedrisko drošību; maksa par eTA ir 7 CAD (Kanādas dolāri). Maksājumu var veikt ar VISA un Mastercard norēķinu kartēm. eTA ir derīga 5 gadus, izņemot gadījumus, kad pases derīguma termiņš ir mazāks par šo laiku (eTA ir sasaistīta ar pases numuru), kā arī gadījumos, ja eTA tiek atcelta, piemēram, par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu Kanādā vai arī, ja tiek izsniegta jauna eTA. Detalizētāka informācija tīmekļa vietnē www.canada.ca/eTA.

  • Personām, kuras plāno iebraukt Kanādā pa sauszemi vai ūdens ceļiem, eTA nav jānoformē.

Kārtību, kādā uz Kanādu ceļo nepilngadīgas personas patstāvīgi, viena vecāka vai trešās personas pavadībā, nosaka Kanādas imigrācijas likumdošana. Vēršam uzmanību, ka Kanādas robežsardzes amatpersonas stingri ievēro, lai nepilngadīgai personai, kura ceļo bez vecākiem/aizbildņa, būtu abu vecāku/aizbildņu rakstiska piekrišana ceļošanai. Šādam atļaujas dokumentam vajadzētu būt uz katru konkrētu ceļojumu un dokumenta saturā ir jāiekļauj vecāku/aizbildņu kontaktinformācija, kā arī vecāku/aizbildņu pases kopija ar parakstu. Piekrišanai ceļot ir jābūt tulkotai vai rakstītai angļu vai franču valodā un notariāli apliecinātai. Ja vecākam ir vienpersoniska aizbildniecība pār bērnu, ir jābūt šo faktu apliecinošam dokumentam. Vairāk informācijas var iegūt Kanādas Imigrācijas dienesta tīmekļa vietnē. 

Latvijas pilsoņiem vecumā no 14 līdz 79 gadiem, kuri ieceļo Kanādā ar mērķi studēt vai strādāt, kā arī pastāvīgi dzīvot, vienu reizi desmit gados ir jānodod biometriskie dati tuvākajā Kanādas pārstāvniecībā vai Vīzu centrā.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas tīmekļa vietnē: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Kanādā: +1 613-238-6014 (darba laikā) vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas