Meksikas Savienotās Valstis

14.06.2021. 12:47
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Meksikas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

No 2021.gada 18.marta, lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Meksikas valdība pieņēmusi lēmumu daļēji slēgt sauszemes robežu ar ASV, Gvatemalu un Belizu nebūtiskiem braucieniem (tajā skaitā tūrismam) un atļaujot ieceļot tikai neatliekamos gadījumos. Pārvietošanās atļauta arī medicīnas personālam vai veicot kravu pārvadājumus.

Šis ierobežojums neietekmē starptautisko gaisa satiksmi. Ieceļojot personai ir jābūt atpakaļceļa biļetei, pietiekamiem finanšu līdzekļiem, kā arī rezervētai viesnīcai. Ja izceļojat no valsts vai ceļojat tranzītā, pirms ceļojuma sazinieties ar aviokompāniju, lai pārliecinātos, vai reiss tiek nodrošināts.

Iekšējie ieceļošanas ierobežojumi dažādos Meksikas štatos atšķiras, tādēļ lūdzam sekot katra štata noteiktajiem vietējiem ierobežojumiem un regulējumiem.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Sakarā ar lielu imigrantu plūsmu no Hondurasas (Honduras) caur Gvatemalu (Guatemal) un Meksiku uz ASV, sauszemes robežu šķērsošanas punktos var tikt noteikti ierobežojumi vai tie var būt arī slēgti. Pirms Hondurasas/Gvatemalas, Gvatemalas/Meksikas un Meksikas/ASV robežas šķērsošanas aicinām noskaidrot informāciju par robežkontroles punktu darbību vietējās iestādēs vai savā ceļojumu aģentūrā. Mehiko, kā arī citās Meksikas pilsētās bieži norisinās protesti. Ārlietu ministrija iesaka izvairīties no atrašanās demonstrāciju norises vietās un  ievērot vietējo varasiestāžu ieteikumus.

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus būt piesardzīgiem, apmeklējot valsti, jo tiek ziņots par ārvalstu tūristu aplaupīšanām, uzbrukumiem un automašīnu zādzībām. Pēdējo gadu laikā Meksikā ir pieaugusi vardarbība, kas saistīta ar narkotisko vielu tirdzniecību. Šāda veida noziegumi ir īpaši izplatīti valsts ziemeļrietumu štatos,  piemēram, Čivavas (Chihuahua), Čjapasas (Chiapas), Durango (Durango), Koavilas (Coahuila), Lejaskalifornijas (Baja California), Nuevoleonas (Nuevo Leon), Sonoras (Sonora), Sinaloas (Sinaloa), Tamaulipasas (Tamaulipas) štatos. Aicinām būt īpaši piesardzīgiem arī dienvidrietumu Mičoakanas (Michoacan), Gerrero (Guerrero), Halisko (Jalisco) un Najaritas (Nayarit)  štatos. Ja plānojat apmeklēt galvenās tūristu apskates vietas Gerrero (Guerrero) štatā, Ārlietu ministrija iesaka turp doties ar lidmašīnu. Sakarā ar pieaugošo vardarbīgo kriminalitāti Ārlietu ministrija aicina ievērot īpašu piesardzību arī Akapulko (Acapulko) un tās apkārtnē.

Orkānu sezona valstī parasti ilgst no jūnija līdz novembrim un skar gan Klusā okeāna, gan Atlantijas okeāna piekrastes. Informācija par aktuālo situāciju ir pieejama ASV Nacionālajā orkānu centrā (http://www.nhc.noaa.gov). Vienlaikus Ārlietu ministrija aicina sekot līdzi vietējo iestāžu ieteikumiem un brīdinājumiem, piemēram, attiecībā uz evakuācijas nepieciešamību.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi Meksikā var ieceļot bez vīzas un uzturēties 90 dienas pusgada laikā no pirmās ieceļošanas reizes.

Latvijas nepilsoņiem nepieciešams noformēt vīzu. Informāciju par vīzu saņemšanas kartību var uzzināt, sazinoties ar Meksikas vēstniecību Zviedrijā pa tālruni +46 8 511 61 418 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Veselība

Meksikā ir apstiprināti vairāki saslimšanas gadījumi ar Zikas vīrusu un Čikungunjas (Chikungunya) drudzi. Ārlietu ministrija iesaka sekot līdzi aktuālajai situācijai par Zikas vīrusa izplatību un tā skartajiem reģioniem Pasaules Veselības organizācijas (PVO) mājaslapā: http://www.who.int/topics/zika/en/, kā arī Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://ecdc.europa.eu/en/healthtopics/zika_virus_infection/Pages/index.aspx.

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus vienmēr būt piesardzīgiem un izvēlēties kvalitatīvu, termiski apstrādātu ēdienu un tīru ūdeni.

Tāpat informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0. Konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas goda konsulātu Mehiko vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Konsulāro palīdzību iespējams saņemt arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.