Kazahstānas Republika

24.06.2021. 21:34
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē, Kazahstānas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Kazahstānas valdība no 2020. gada 1. novembra līdz 2021. gada 1. maijam lēmusi pārtraukt bezvīzu režīmu ar 57 valstīm, tai skaitā Latviju.

  • Ieceļojot Kazahstānā, jāuzrāda ne vēlāk 72 stundas veikts negatīvs Covid-19 testa apliecinājums. No 2020. gada 9. novembra šī prasība tiek attiecināta arī uz starptautisko kravu pārvadātājiem. Tiem, kuri nespēs uzrādīt Covid-19 testa apliecinājumu, valstī netiks ielaisti. Bērniem līdz 5 gadu vecumam tests nav nepieciešams.
  • Pie ieceļošanas, tiek veiktas veselības pārbaudes, anketēšana un paaugstinātas ķermeņa temperatūras gadījumā persona tiek nosūtīta uz ārstniecības iestādi, kurā jāuzturas, kamēr tiek veikts atkārtots Covid-19 tests un saņemti rezultāti (līdz 2 diennaktīm).

Tāpat ir ierobežota robežšķērsošana ārvalstniekiem, kuriem ir uzturēšanās atļaujas Kazahstānā un kuri izceļo no Kazahstānas. Noteikumi atļauj šķērsot Kazahstānas robežu tikai 1 (vienu) reizi 90 dienu periodā. Pēc izbraukšanas no Kazahstānas Republikas, persona (uzturēšanās atļaujas turētājs) drīkst atgriezties Kazahstānā tikai pēc 90 dienām.

Covid-19 pandēmijas ierobežošanai, iebraucot Karagandas apgabalā, personai ir jābūt reģistrētai un jāsaņem attiecīgā atļauja no elektroniskās vietnes www.propusk.kz  .

Sejas aizsargmaskas lietošana publiskās vietās ir obligāta prasība. Tāpat arī publiskās vietās tiek veikta ķermeņa temperatūras kontrole.  

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar korona vīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Drošības situācija
Aicinām ceļotājus, kuri dodas uz Kazahstānu būt piesardzīgiem uzturoties valstī, kā arī vienmēr ņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu, jo tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji kontroles nolūkos to var pārbaudīt jebkurā laikā. Ceļotājiem iesakām sekot līdzi informācijai oficiālajos plašsaziņas līdzekļos, televīzijā un radio, kā arī ievērot vietējo drošības un tiesībsargājošo iestāžu norādījumus. Iesakām izvairīties no tādu vietu apmeklēšanas, kur pulcējas liels cilvēku skaits. Ziemas sezonas laikā autovadītājiem rūpīgi jāseko līdzi vietējo iestāžu paziņojumiem par autoceļu slēgšanu.

Ieceļošana un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Kazahstānā ir nepieciešama vīza. Detalizētu informāciju par vīzas saņemšanas kārtību var saņemt, sazinoties ar Kazahstānas vēstniecības Latvijā Konsulāro nodaļu: tālrunis 67324223, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc izceļošanas no valsts.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas tīmekļa vietnē: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas ceļotājiem par profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Kazahstānā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.