Nīderlandes Karaliste

16.07.2021. 12:55
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

No š.g. 1.jūlija Nīderlande iekļāvusi Latviju to valstu sarakstā no kuras ieceļojot tiek atcelta prasība uzrādīt negatīvu Covid-19 testa apliecinājumu un ievērot pašizolāciju.

Vairāk informācijas Nīderlandes valdības mājas lapā šeit.

Aviopasažieriem, kuri ieceļo Nīderlandē ir jābūt līdzi aizpildītam, izdrukātam un parakstītam veselības stāvokļa apliecinājumam (Health Declaration Form  – atrodama šeit).

Savukārt, visiem avio, vilcienu, prāmju un autobusu pasažieriem (arī vakcinētajiem un Covid-19 pārslimojušajiem ceļotājiem), kas ieceļo Nīderlandē no bīstamā saraksta valstīm (tajā skaitā tranzītā), ir nepieciešams negatīvs Covid-19 testa apliecinājums. Uz bērniem testa prasība attiecināma sākot no 13 gadiem. Testiem iespējami divi varianti:

  • negatīvs PCR tests, kas veikts ne agrāk kā 24 stundas pirms iekāpšanas lidmašīnā vilcienā, prāmī autobusā vai automašīnā, vai
  • negatīvs PCR tests, kas veikts ne agrāk kā 72 stundām, kā arī papildus negatīvs ātrais (jeb ekspress) Covid-19 testa apliecinājums, kas veikts ne agrāk kā 24 stundas pirms iekāpšanas lidmašīnā, vilcienā, prāmī autobusā vai automašīnā.

Detalizēta informācija par Covid-19 testiem šeit.

Vairāk informācijas par ierobežojumiem valstī, Nīderlandes valdības mājas lapā šeit.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Terorisma uzbrukumu draudu līmenis dažādās Eiropas valstīs var būt mainīgs, svārstoties no zema līdz ļoti augstam, īpaši lielākajās pilsētās, tādēļ aicinām ceļotājus būt piesardzīgiem, izmantojot sabiedrisko transportu un apmeklējot tūristu iecienītas vietas.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Nīderlandē bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā. Ja uzturēšanās plānota ilgāku laiku vai ieceļošanas mērķis ir cits, aicinām sazināties ar Nīderlandes vēstniecību Latvijā.

Lai samazinātu bērnu prettiesiskas aizvešanas gadījumus, nepilngadīgām personām, neatkarīgi no to valstiskās piederības, ieceļojot vai izceļojot no Šengenas zonas caur Nīderlandi ar vienu no vecākiem vai patstāvīgi, ir nepieciešama otra vecāka vai aizbildņa, vai attiecīgi abu vecāku atļauja ceļot, kā arī citi papildu dokumenti. Atļaujas veidlapa un papildu informācija pieejama šeit.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Nīderlandē pa tālruni + 31 (0) 70 306 5000, +31 (0) 70 306 5004 vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.