Norvēģijas Karaliste

21.07.2021. 17:29
 • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā Covid-19 pandēmiju, Norvēģijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Pilnībā vakcinētas personas vai personas, kas pēdējo 6 mēnešu laikā pārslimojušas Covid-19 un kas saņēmušas ES sertifikātu, valstī var ieceļot bez nepieciešamības veikt Covid-19 testu, pašizolēties vai pierādīt ieceļošanas mērķi.

Ja persona nav vakcinēta, Norvēģijā ieceļošanas noteikumi atkarīgi no saslimstības rādītāja izceļošanas valstī. Valstis tiek klasificētas 3 veidos – “sarkanās”, “oranžās” un “zaļās” valstis.

Ieceļojot no “zaļās” valsts personai jāreģistrējas elektroniskajā sistēmā entrynorway.no un jāveic COVID-19 antigēnu tests uz robežas, bet nav nepieciešams tests pirms ieceļošanas, kā arī nav jāiziet pašizolācija.

Ieceļojot no “oranžajām” valstīm spēkā nosacījumi veikt testu 24h laikā pirms ieceļošanas, veikt atkārtotu testu uz robežas, veikt 10 dienu pašizolāciju, pierādīt ieceļošanas mērķi (skat. izņēmumu sarakstu) un reģistrēties elektroniskajā sistēmā.

Ieceļojot no “sarkanajām” valstīm, papildus visām prasībām ir obligāta pašizolācija karantīnas viesnīcā.

VĒRŠAM UZMANĪBU! Norvēģijas valdība par valstu iedalīšanu konkrētā kategorijā lemj atšķirīgi kā ES. Karte ar Norvēģijas valdības apstiprināto valstu iedalījumu pieejama: https://www.fhi.no/en/op/novel-coronavirus-facts-advice/facts-and-general-advice/entry-quarantine-travel-covid19/#map-of-nordic-region-europe-with-status-for-entry-quarantine

Ja persona nav vakcinēta vai pēdējo 6 mēnešu laikā pārslimojusi Covid-19 un vēlas ieceļot Norvēģijā no “oranžās” vai “sarkanās” valsts, tad tas atļauts faktiski tikai Norvēģijas pilsoņiem, Norvēģijā reģistrētajiem pastāvīgajiem iedzīvotājiem un atsevišķām izņēmuma kategorijām.

Iebraukšana Norvēģija iespējama tikai atsevišķām ārvalstu pilsoņu kategorijām:

 • ārvalstu pilsoņi, kuriem Norvēģijā ir reģistrēta pastāvīgā dzīvesvieta, kas oficiāli  reģistrēta Norvēģijas reģistros;
 • īpašos gadījumos, kad personas var pamatoti pierādīt izņēmuma nepieciešamību (piemēram, veic īpašas aprūpes pienākumus Norvēģijā dzīvojošām personām);
 • ārvalstu pilsoņi, kuriem ir formāli noteiktas saskarsmes tiesības ar nepilngadīgu bērnu;
 • Norvēģijā dzīvojošu personu tuvi ģimenes locekļi (laulātie, reģistrētās partnerattiecībās dzīvojošie, bērni un viņu vecāki);
 • žurnālisti un ārvalstu mediju pārstāvji;
 • personām, kurām Norvēģijā jānolaižas, lai veiktu tālāku pārlidojumu (tikai avio tranzīts);
 • jūrniecības un aviācijas personāls;
 • personas, kuras veic komerciālus preču vai pasažieru pārvadājumus;
 • personas, kuras veic sabiedriski kritiskus darba pienākumus;
 • no 20.februāra arī personas, kuras veic uzņēmuma darbības nodrošināšanai būtiskas darbības. Šo personu ieceļošanu valstī jāpiesaka darba devējam;
 • Zviedrijas un Somijas veselības aprūpes speciālisti, kuri strādā Norvēģijā.

Plašāka informācija Norvēģijas valdības mājaslapā: https://www.regjeringen.no/en/aktuelt/norway-introduces-its-strictest-entry-rules-since-march-2020/id2830390/?expand=all-in-group-2830426

Saistībā ar testēšanas prasību, vairāki sauszemes robežšķērsošanas punkti ir slēgti. Plašāka informācija pieejama šeit.

Informācija par pašizolācijas viesnīcām pieejama šeit.

Norvēģijas Sabiedrības veselības institūta aktuālā informācija par ieceļošanas un pašizolācijas noteikumiem: šeit.

Drošības situācija

Pieaugot terorisma draudiem pasaulē, Ārlietu ministrija vērš Latvijas valstspiederīgo uzmanību uz to, ka ceļojumu laikā jāievēro maksimāla piesardzība, īpaši izvairoties no tādu objektu apmeklējuma, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku, kas bieži kļūst par teroristu uzbrukuma mērķi. Terorisma uzbrukumu draudu līmenis dažādās Eiropas valstīs var būt mainīgs, svārstoties no zema līdz ļoti augstam, īpaši lielākajās pilsētās, tādēļ aicinām ceļotājus būt piesardzīgiem, izmantojot sabiedrisko transportu un apmeklējot tūristu iecienītas vietas.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Norvēģijā bez vīzas, uzturoties valstī uz laiku līdz 90 dienām pusgadā. Papildus informācija ir pieejama sazinoties ar Norvēģijas vēstniecību Latvijā. Ar Norvēģijas imigrācijas dienesta aktuālo informāciju par ieceļošanas jautājumiem Norvēģijā, var iepazīties šeit: https://www.udi.no/en/about-the-corona-situation/.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Norvēģijā pa tālruni +47 22 542 280 darba laikā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.