Spānijas Karaliste

26.06.2021. 13:35
 • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Sākot ar 2021.gada 7. jūniju Spānija atvieglo ieceļošanas noteikumus valstī.

Ieceļojot Spānijā, 48 stundas pirms iebraukšanas Spānijas Veselības ministrijas mājas lapā www.spth.gob.es jāaizpilda elektroniski “Veselības pārbaudes veidlapa” (jānorāda vārds, uzvārds, apmeklētās valstis, kontaktinformācija, saskarsme ar Covid-19), anketa ir pieejama šeit  un jāsaņem apstiprinājuma QR kods, kurš jāuzrāda lidostu veselības kontroles punktos lidostās un ostās. Anketa ir jāpilda par katru personu, t.sk. bērniem.

Ieceļojot Spānijā pa gaisa, sauszemes vai jūras ceļiem personām (izņemot bērnus, kas jaunāki par 12 gadiem), ir jāuzrāda viens no trim sertifikātiem:

 • Vakcinācijas sertifikāts (ja persona ir saņēmusi pilnu vakcināciju):

Ar vakcinācijas sertifikātu Spānijā var ieceļot, ja pilna vakcinācija ir veikta vismaz 14 dienas pirms ceļošanas. Par ieceļošanai derīgām vakcīnām tiek uzskatītas Eiropas Zāļu aģentūras un Pasaules Veselības organizācijas autorizētās vakcīnas: Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Janssen, Sinopharm un Sinovac-Coronavac.

Vakcinācijas sertifikātā jāietver šāda informācija: vārds un uzvārds; vakcinācijas datums, norādot pēdējās devas datumu; vakcīnas nosaukums; ievadīto devu skaits/pilns vakcīna; sertifikāta izdevēja valsts; sertifikāta izdevējiestādes identifikācija.

 • Zīme/sertifikāts par izslimotu Covid-19 (ja persona ir izslimojusi Covid-19)

Ārstniecības iestādes zīme/sertifikāts, ko izsniegusi Valsts iestāde vai medicīnas  centrs, skaitās derīgas vismaz 11 dienas pēc pirmā nukleīnskābju amplifikācijas testa (NAAT) veikšanas, kurā uzrādās pozitīvs rezultāts. Zīme/sertifikāts derīgs 180 dienas kopš pirmā pozitīvā rezultāta uzrādīšanas.

Sertifikātā jāietver šāda informācija: vārds un uzvārds; pirmā pozitīvā SARS-CoV-2 diagnostikas testa paraugu ņemšanas datums; veiktā NAAT testa veids un veikšanas datums; sertifikāta izdevējvalsts.

 • Diagnostikas testa (PCR) veikšanas sertifikāts:

Gadījumos, kad persona nav vakcinēta un slimība nav izslimota, ir jāuzrāda negatīvs PCR Covid-19 tests, kas veikts ne ātrāk kā 48h pirms ceļošanas. No testa prasības ir atbrīvoti bērni, jaunāki par 12 gadiem.

Šobrīd par ieceļošanai derīgiem testiem tiek akceptēti divu veidu Antigēnu noteikšanas testi, kas iekļauti Eiropas Komisijas COVID-19 ātro antigēnu noteikšanas testu kopējā sarakstā, pamatojoties uz Padomes Ieteikumu 2021/C 24/01:

 • Rapid Antigen tests – ātrie antigēna testi;
 • PCR tests.

Diagnostikas testa sertifikātā jāietver vismaz šāda informācija: vārds un uzvārds; paraugu ņemšanas datums; veiktā testa veids; izdevēja valsts; rezultāts.

(!) Seroloģiskie testi ieceļošanai Spānijā nav derīgi.

Citi ierobežojumi valstī:

 • Spānijā obligāta prasība ir sejas un deguna aizsegu lietošana sabiedriskajā transportā un visās slēgtajās iekštelpās. Maskas ir obligātas no 6 gadu vecuma. Šo noteikumu neievērošanas gadījumā var tikt piemērots 100 EUR naudas sods. Visā Spānijā jāievēro drošas distancēšanās nosacījumi – 2 metri. Sākot ar 26.06.2021 Spānijā tiek atcelta sejas un deguna aizsegu lietošanas prasību ārpusē. Maksu lietošanas prasība saglabājas slēgtās telpās, t.sk. sabiedriskajā transportā (sakot no 6 gadu vecuma). Noteikumu neievērošanas gadījumā var tikt piemērots 100 EUR naudas sods. Visā Spānijā jāievēro drošas distancēšanās nosacījumi – 2 metri.
 • Visā valstī ir atcelts starp-reģionu pārvietošanās ierobežojums. Šobrīd par ierobežojumu nepieciešamību lemj autonomo reģionu vadības (kopā 17). Atkarībā no slimības izplatības, katrā autonomajā reģionā var tikt noteikti dažādi ierobežojumi, līdz ar to nav vienotu noteikumu visā valstī un, pārvietojoties starp reģioniem, ir jāseko līdzi vietējiem noteiktajiem ierobežojumiem.
 • Lielākajā daļā reģionu komandantstunda ir atcelta, taču tā var tikt piemērota autonomo reģionu pašvaldībās, kur saslimšanas risks ir ļoti augsts. Komandantstunda no plkst. 00.00 līdz 06.00 šobrīd ir spēkā Valensijā.
 • Pulcēšanās ierobežojumi mājsaimniecībās un privātās tikšanās katrā reģionā atšķiras no 6 -15 cilvēkiem.  
 • Restorāni un kafejnīcas ir atvērtas visos reģionos, taču atšķiras to slēgšanas laiks, kas variē no plkst. 22.00 līdz pat plkst. 1.00 naktī, atkarībā no reģiona. Lielākajā daļā reģionu restorāni, kafejnīcas, tirdzniecības, izklaides un kultūras vietās piemērots ierobežojums, kas nosaka no 30% līdz 70% telpas piepildījumu no maksimālā iespējamā. Personu skaits, kas var atrasties pie viena galda restorānos/bāros atšķiras reģionos, sākot no 4 līdz 10 personām.

 • Ja personas ir ieceļojusi no augsta riska trešajām valstīm vai inficējusies, vai bijusi kontaktā ar Covid-19 slimnieku, Spānijas Veselības ministrija ir noteikusi pašizolācijas ilgumu – 10 dienas.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Kopš 2015. gada Spānijā nemainīgi tiek uzturēts terorisma trauksmes ceturtais līmenis.

Ārlietu ministrija aicina ceļotāju iecienītās tūrisma un atpūtas vietās, īpaši Barselonā, Tenerifē un citviet pilsētās un pludmalēs, vienmēr ievērot piesardzību, nenēsāt uzkrītošas rotaslietas, neņemt līdzi lielas naudas summas un turēt drošībā dokumentus. Ceļojot ar automašīnu, nekādā gadījumā neatstāt automašīnas salonā vai bagāžas noliktavā personīgas mantas, somas, dokumentus.

Ņemot vērā politisko situāciju Spānijas reģionā Katalonijā, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem ievērot īpašu piesardzību un modrību sabiedriskās vietās, tūristu iecienītos objektos un citviet, kur pulcējas daudz cilvēku. Aicinām ceļotājus sekot līdzi aktuālajai informācijai Latvijas un Spānijas plašsaziņas līdzekļos un respektēt Spānijas iestāžu norādījumus.

Madridē regulāri var novērot paaugstinātu gaisa piesārņojuma līmeni, tādēļ Madrides pašvaldība var noteikt ierobežojumus personīgo automašīnu izmantošanai Madrides centrā. Madrides viesi ir aicināti vairāk izmantot sabiedrisko transportu (https://www.emtmadrid.es – Empresa Municipal de Transportes de Madrid).

Vietējie likumi un paražas

Pat nelielas narkotiku devas atrašanās personas īpašumā var būt par iemeslu arestam un aizturēšanai. Atsevišķos Spānijas reģionos alkohola lietošana publiskās vietās vai uz ielas (izņemot ielu kafejnīcas un restorānus) ir aizliegta un par šī noteikuma pārkāpumu var saņemt administratīvo sodu.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Spānijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Spānijā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka vairākās Eiropas valstīs, tostarp Spānijā, joprojām pastāv saslimšanas risks ar masalām. Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā,

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Spānijā pa tālruni + 34 913 691 362 vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.