Olimpiskās spēles Londonā

02.12.2014. 19:09

Latvijas vēstniecība Lielbritānijā, rūpējoties par Latvijas valstspiederīgajiem, kuri plāno apmeklēt Olimpiskās spēles Londonā, ir sagatavojusi noderīgu informāciju un ieteikumus, kas jāņem vērā pirms došanās uz Apvienoto Karalisti.

IECEĻOŠANA LIELBRITĀNIJĀ

Latvijas pilsoņiem, lai ieceļotu Lielbritānijā, vīza nav nepieciešama. Lūdzam pirms ceļojuma pārliecināties, ka ceļošanas dokumenta (pases vai eID kartes) derīguma termiņš pārsniedz paredzamās uzturēšanās laiku.

Latvijas nepilsoņiem, lai ieceļotu Lielbritānijā, ir nepieciešama vīza. Tā kā vīzas saņemšanai ir nepieciešams laiks, lūdzam vīzu pieprasījumus Lielbritānijas vēstniecībā Rīgā iesniegt savlaicīgi.

Par visiem jautājumiem, kas saistīti ar ieceļošanu Lielbritānijā, lūdzam sazināties ar Lielbritānijas vēstniecību Rīgā.


DZĪVĪBAS UN VESELĪBAS APDROŠINĀŠANA

Atgādinām, ka, ceļojot uz ārvalstīm, nepieciešams nodrošināties ar veselības un dzīvības apdrošināšanas polisi, kas segtu arī repatriācijas izdevumus personas smagas saslimšanas vai nāves gadījumā.

Iesakām informēt jūsu piederīgos vai draugus par apdrošināšanas kompāniju, kurā esat apdrošinājies, norādot arī apdrošināšanas polises numuru un derīguma termiņu.

Atgādinām, ka, uzturoties kādā ES dalībvalstī, kā arī Norvēģijā, Islandē, Lihtenšteinā vai Šveicē un uzrādot Nacionālā veselības dienesta (NVD) izsniegto bezmaksas Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK), valsts garantēto neatliekamo vai nepieciešamo medicīnisko palīdzību var saņemt bez maksas tādā apmērā, kā tā tiek nodrošināta attiecīgās valsts iedzīvotājiem.

EVAK var saņemt personīgi NVD nodaļās vai, piesakoties NVD mājas lapā (sadaļā Eiropas Savienība). Papildu informāciju var saņemt, zvanot uz bezmaksas tālruni 80001234.

EVAK nodrošina tikai neatliekamās medicīniskās palīdzības pakalpojumus, bet neparedz repatriācijas izdevumu segšanu, tādēļ iesakām iegādāties arī ceļojumu apdrošināšanas polisi.


KĀ RĪKOTIES, JA ZUDUSI PASE

Gadījumā, ja persona Lielbritānijā nozaudējusi pasi vai pase ir nozagta, nepieciešams sazināties ar Latvijas vēstniecību Londonā (tālr.: + 44 (0) 20 731 200 40) vai Latvijas Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu ārkārtas situācijām +371 26 33 77 11, lai noformētu pagaidu ceļošanas dokumentu – atgriešanās apliecību.KĀ RĪKOTIES, JA NOZAGTA NAUDA

Bez finanšu līdzekļiem ārvalstī palikusī persona, var izmantot starptautiskos naudas pārskaitījumus Western Union (piedāvā Latvijas pasts, Hipotēku banka) un MoneyGram (piedāvā Swedbank, DnB Nord, PrivatBank), lai saņemtu naudu no saviem tuviniekiem Latvijā.


KĀDOS GADĪJUMOS LATVIJAS VĒSTNIECĪBA VAR PALĪDZĒT:

  • ja Jums ārvalstīs nozagts vai nozaudēts ceļošanas dokuments - izsniegt atgriešanās apliecību;
  • ja esat svešā zemē palicis bez naudas – palīdzēt sazināties ar radiniekiem vai draugiem, kas Jums varētu sniegt finansiālu palīdzību un ārkārtas situācijā nodrošināt nepieciešamo naudas līdzekļu pārsūtīšanu ar Latvijas Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta starpniecību;
  • ja noticis nelaimes gadījums - informēt par to tuvākos radus, sniegt padomu un palīdzību formalitāšu kārtošanā minētā sakarā;
  • ja esat nonākuši saskarē ar policiju - apmeklēt Jūs ieslodzījumā vietā, kā arī palīdzēt nosūtīt vēstuli radiniekiem vai paziņām.

KĀDOS GADĪJUMOS LATVIJAS VĒSTNIECĪBA NEVAR PALĪDZĒT:

  • iejaukties tiesu, policijas un tiesību aizsardzības iestāžu darbībā, ja ārvalstī esat izdarījis likumpārkāpumu;
  • sniegt juridisku konsultāciju;
  • panākt labākus ārstēšanās apstākļus slimnīcā vai ieslodzījuma apstākļus cietumā nekā vietējiem iedzīvotājiem;
  • apmaksāt Jūsu rēķinus par viesnīcu, jurista pakalpojumiem, medicīnisko palīdzību vai segt jebkurus citus rēķinus;
  • kārtot Jums nepieciešamās formalitātes, kas saistītas ar tūrisma organizācijas, aviosabiedrību, banku vai citu iestāžu darbības jautājumiem;
  • sameklēt Jums apmešanās vietu.


SVARĪGI TĀLRUŅA NUMURI ĀRKĀRTAS SITUĀCIJĀS

Pirmā palīdzība ārkārtas situācijā: 999 (policija, ugunsdzēsēji, neatliekamā medicīniskā palīdzība)

Latvijas vēstniecība Londonā

Adrese: 45 Nottingham Place, London, W1U 5LY;

Tālrunis: +44 (0) 20 731 200 40;

Fakss: +44 (0) 20 731 200 42

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.;

Mājas lapa


Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments Rīgā
Adrese: Elizabetes iela 57, Rīga LV-1050
Tālrunis: 8000 5905 – bezmaksas informatīvs tālrunis ceļotājiem (Latvijā)
(+371) 67 015 905 – zvaniem no ārvalstīm
(+371) 67 016 364
(+371) 26 33 77 11 – ārkārtas situācijas diennakts dežūrtālrunis (nāves gadījumi, smagas saslimšanas, katastrofas u.tml.)
Fakss: + 371 67 828 274
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


NODERĪGA INFORMĀCIJA

Londonas Olimpisko spēļu organizācijas komiteja


Informācija par sabiedrisko transportu Olimpisko spēļu laikā

Lai pierādītu, ka Latvijas sporta fani ir labākie pasaulē, lūdzam jūs ievērot Lielbritānijas likumus un paražas!

Laimīgu ceļojumu!