Valsts prezidentes tikšanās ar Krievijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidentu J.Primakovu (Prezidenta preses dienests)

02.12.2014. 19:09

Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga šodien, 2007. gada 5. februārī, Rīgas pilī tikās ar Krievijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidentu Jevgēņiju Primakovu. Sarunā abas puses atzīmēja, ka tirdzniecisko attiecību apjoms pēdējo pāris gadu laikā ir būtiski palielinājies, kā arī izteica cerību, ka abu valstu Tirdzniecības un rūpniecības kameras un uzņēmēji turpinās pozitīvās sadarbības tendenci.

Sarunā prezidente atzīmēja, ka nepieciešams turpināt darbu pie Latvijas un Krievijas līgumtiesiskās bāzes nostiprināšanas. Runājot par iespēju nākamnedēļ Latvijas parlamentā galīgajā lasījumā apstiprināt likumu, kas pilnvarotu Latvijas valdību parakstīt robežlīgumu ar Krieviju, prezidente uzsvēra, ka sakārtota robeža starp divām valstīm ir iespēja nostiprināt un sakārtot arī pārrobežu sadarbības jautājumus, kas kopumā uzlabotu pierobežas iedzīvotāju dzīvi un reģionu vispārējo ekonomisko izaugsmi. Pēc V.Vīķes-Freibergas sacītā, ir būtiski, lai Latvijas-Krievijas starpvaldību komisija, kurai tagad ir vadītāji no abu valstu puses, sāktu aktīvu darbu.

Apspriežoties par ES un Krievijas savstarpējo attiecību ietvaru, prezidente izteica Latvijas atbalstu Krievijas integrācijai Pasaules Tirdzniecības organizācijā, kas veicinātu Eiropas kopējās telpas ekonomisko izaugsmi un stabilitāti.

Prezidenta preses dienests