Saeimas priekšsēdētāja Induļa Emša tikšanās ar Krievijas Federācijas Tirdzniecības un rūpniecības palātas prezidentu Jevgēniju Primakovu (Saeimas preses dienests)

02.12.2014. 19:09

Pirmdien, 5.februārī, Saeimas priekšsēdētājs Indulis Emsis tikās ar Krievijas Federācijas Tirdzniecības un rūpniecības palātas prezidentu Jevgēniju Primakovu (Евгений Примаков).

Tikšanās laikā pārrunāti jautājumi, kas skar Latvijas un Krievijas ekonomiskās sadarbības veicināšanas iespējas.

Saeimas priekšsēdētājs I.Emsis atzinīgi novērtēja abu valstu divpusējās tirdzniecības apjoma pieaugumu pēdējos gados un izteica cerību par attiecību aktivizēšanos nākotnē. Tāpat sadarbību būtu nepieciešams paplašināt arī parlamentārajā līmenī.

Krievijas Tirdzniecības un rūpniecības palātas prezidentu J.Primakovu interesēja likumprojekta par pilnvarojumu Ministru kabinetam parakstīt Latvijas un Krievijas robežlīgumu virzība Saeimā. Saeimas priekšsēdētājs pastāstīja, ka likumprojekts galīgajā lasījumā tiks skatīts 8.februārī. Viņš arī atzīmēja, ka sabiedrībā notiek plašas diskusijas par šo jautājumu. Puses bija vienisprātis, ka Latvijas un Krievijas robežlīguma parakstīšana varētu būt kā pirmais solis līgumtiesiskās bāzes paplašināšanai un ekonomisko attiecību padziļināšanai.

Tika pārrunāti arī ar enerģētikas nozari saistīti jautājumi - Ziemeļeiropas gāzes vada izbūve, potenciālās gāzes krātuves Latvijā un globālā sasilšana. Saeimas priekšsēdētājs I.Emsis informēja, ka Latvijai piešķirtais ogļskābās gāzes emisiju kvotu apjoms ir nepietiekams, svarīgi būtu palielināt atjaunojamo energoresursu izmantošanu.

Sarunas noslēgumā tika skarts jautājums par tranzītpolitiku un situāciju Latvijas un Krievijas robežpunktos. 

Saeimas preses dienests