Ziņu aģentūras LETA publicētā informācija

19.02.2015. 15:39

Šengenas dalībvalstīs notiks konsulāro amatpersonu mācības

Publicēta: 01:01 22.10.2009.

Rīga, 22.okt., LETA. No šodienas līdz 25.oktobrim Šengenas līguma dalībvalstīs notiks konsulāro amatpersonu reģionālās mācības, aģentūra LETA uzzināja Ārlietu ministrijas (ĀM) Informācijas departamenta Preses centra nodaļā.

Mācības tiek organizētas, izmantojot Eiropas Savienības (ES) Solidaritātes un migrācijas plūsmu pārvaldīšanas pamatprogrammas Ārējo robežu fonda finanšu līdzekļus, un to mērķis ir panākt vienveidīgu vīzu izsniegšanu atbilstoši Šengenas līguma prasībām visās diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās, veicot nepieciešamo ieguldījumu ES ārējās robežas nodrošināšanā.

Mācības nepieciešamas, lai nodrošinātu profesionālu konsulāro amatpersonu darbību un uzturētu efektīvu klientu apkalpošanu gan Šengenas līguma dalībvalstīs, gan ārpus tām, apgalvo ĀM.

Līdzīgas reģionālās konsulārās mācības norisināsies arī ārpus Šengenas līguma dalībvalstīm.

Kopumā abās mācībās piedalīsies 60 darbinieki no Latvijas diplomātiskajām un konsulārajām pārstāvniecībām un ĀM, kuri veic konsulārās funkcijas, kā arī mācībspēki no ĀM, Valsts robežsardzes, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, kā arī pārstāvji no Ungārijas Konsulārā departamenta un Vācijas vēstniecības Azerbaidžānā.

Jānis Skruzis LETA, 22.10.2009Copyright © LETA

Kontaktinformācija: PIRMĀ POLITISKĀ DIREKCIJA (ES JAUTĀJUMI)

EIROPAS SAVIENĪBAS DEPARTAMENTS

 

EIROPAS SAVIENĪBAS KOORDINĀCIJAS DEPARTAMENTS

Tālrunis: 7016116

e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Tālrunis: 7016393

e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

ES departamenta struktūra, funkcijas un darba organizācija ir aprakstītas ES departamenta reglamentā.

   

Uzdot jautājumu par Eiropas Savienību