Vēlēšanas 2022

08.09.2022. 11:27
Vēlēšanas 2022

Iespēja nobalsot 14.Saeimas vēlēšanās Zviedrijā ir divos veidos – vēstniecībā klātienē 1.oktobrī vai pa pastu. Vēlēšanu iecirkņi reģionos šogad nebūs.

Latvijas vēstnieces Zviedrijā Ilzes Rūses aicinājums visiem Latvijas pilsoņiem Zviedrijā aktīvi piedalīties 14.Saeimas vēlēšanās:

1) Balsošana klātienē vēlēšanu iecirknī Stokholmā (1.oktobris)


• Vēlēsanu iecirknis būs vēstniecības telpās Odengatan 5, Stokholmā. 

• Vēlēšanu dienā vēlēšanu iecirkņi Latvijā un ārzemēs vēlētājiem ir atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00 pēc vietējā laika (Zviedrijā pēc Zviedrijas laika).

• Balsošana notiks ievērojot tā brīža epidemiloģiskās prasības Zviedrijā.

2) Balsošana pa pastu (jāpiesakās līdz 9.septembrim)


Vēlētājs, kurš vēlas balsot pa pastu, attiecīgajā Latvijas Republikas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā iesniedz iesniegumu par balsošanu pa pastu. Iesniegumā vēlētājs norāda savu vārdu, uzvārdu, personas kodu un adresi ārvalstī, uz kuru nosūtāmi vēlēšanu materiāli. 

Iesnieguma paraugs balsošanai pa pastu no ārvalstīm (word)

Iesnieguma paraugs balsošanai pa pastu no ārvalstīm (pdf)

Iesniegumu iespējams nodot pārstāvniecībai vienā no četriem veidiem:

 • Iesūtot parakstītu iesniegumu pa pastu (adrese pasta sūtījumiem: Box 19167, 104 32 Stockholm);

 • Iesūtot  ar drošu elektronisko parakstu parakstītu iesniegumu uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 • Klātienē vēstniecībā (odengatan 5, Stokholmā) pirmdienās - ceturdienās no 13:00 līdz15:00. Arī 9.septembrī būsim pieejami no no 13:00 līdz15:00. Ir iespēja vienoties arī par citu laiku, rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

 •no 27. augusta pieteikties pasta balsošanai varēs arī e-pakalpojumā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā www.pmlp.gov.lv vai portālā www.latvija.lv.
Saite uz pakalpojumu: https://epak3.pmlp.gov.lv/Fpris.Web.Public/Vr/EP2USG 

Lai pieteiktos balsot pa pastu, vairs nebūs nepieciešams uzrādīt pasi vai personas apliecību, jo vēlētāju uzskaitei šajās Saeimas vēlēšanās pirmo reizi tiks lietots vēlētāju reģistrs, un spiedogs pasē par dalību vēlēšanās vairs netiks likts.

No 10. līdz 16. septembrim vēlēšanu iecirkņa komisija uz vēlētāja norādīto e-pastu vai oficiālo e-adresi nosūtīs tīmekļvietnes adresi, kur pieejami balsošanas materiāli. Vēlēšanu iecirkņi ārvalstīs tiek iekļauti Rīgas vēlēšanu apgabalā, kas nozīmē, ka vēlētāji ārvalstīs varēs balsot par Rīgas vēlēšanu apgabalā pieteiktajiem deputātu kandidātu sarakstiem.

Vēlētājs, kurš pieteiksies balsot pa pastu, drīkst pārdomāt un nobalsot iecirknī vēlēšanu dienā.

Praktiska informācija par balsošanas norisi vēlēšanu iecirknī Stokholmā

* Līdzi ir jāņem pase vai eID karte. 

* Vēlēšanu iecirknī netiks veikti spiedogi dokumentā. Vēlētāji tiks pārbaudīti eletroniski un balsošanas fakts atzīmēts elektroniskā reģistrā. 

Plašāka informācija par pasta balsošanas iespējām pieejama CVK mājaslapā