Salvadora

14.06.2021. 13:02
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Salvadoras varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. 

Salvadorā ir atjaunota starptautiskās lidostas darbība un valsts robežas ir atvērtas. Lai ieceļotu Salvadorā, ieceļotājiem ir jāuzrāda viens no šiem dokumentiem:

  • Apliecinājums, ka persona ir pilnībā vakcinēta (abas vakcīnas devas) pret Covid-19;
  • Negatīvs Covid-19 tests , veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas Salvadorā (PCR, NAAT vai LAMP metodes). Testu var neveikt bērni, jaunāki par 2 gadiem, un akreditēti diplomāti.

Vairāk informācijas Salvadoras valdības izveidotajā mājas lapā: https://covid19.gob.sv/recomendaciones-a-viajeros/.

Sabiedriskās vietās sejas aizsargmasku lietošana ir obligāta. Kafejnīcu, restorānu, viesnīcu, kultūras apskates objektu darbība pašlaik ir ierobežota. Atkarībā no epidemioloģiskās situācijas ierobežojošie pasākumi, tostarp komandantstunda, var tikt pielāgoti aktuālajai situācijai, tādēļ ir būtiski sekot Salvadoras vietējo pašvaldību ieteikumiem.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Salvadorā ir viens no augstākajiem vardarbīgo noziegumu rādītājiem visā Latīņamerikā. Lai gan lielākā daļa smagu noziegumu ir saistīti ar sadursmēs starp vietējām bandām un viņu konfliktiem ar policiju un militārajām vienībām, nav izslēgts, ka starpgadījumi var notikt arī ārvalstu tūristu apmeklētās vietās. Ārlietu ministrija aicina izvairīties no lielāko pilsētu un galvaspilsētas nomaļu apmeklējuma, kā arī no ceļošanas ārpus lielākajām apdzīvotajām vietām pēc tumsas iestāšanās. Drošāk ir ceļot kompānijās, nevis vienatnē.

Aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties ļaužu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu. Ja iespējams turiet pasi un citas vērtīgas lietas viesnīcas seifā, bet līdzi vienmēr nēsājiet pases kopiju.

Sabiedriskā transporta pilsētas autobusi (pārkrāsoti vecie ASV skolu autobusi) nav tūristiem droši, labāk ietiecams izmantot privātos starppilsētu autobusus. Vietējās policijas tālrunis tūristiem: +503 2511 8300 vai +503 2511 8303.

Salvadorā ir vairāki aktīvi vulkāni. Pirms došanās kalnos, aicinām sekot līdzi vietējo plašsaziņas līdzekļu sniegtajai informācijai, kā arī brīdinājumiem Civilās aizsardzības dienesta mājas lapā (spāņu valodā).

Vietējie likumi un paražas

Valstī noteikti bargi sodi par jebkāda veida narkotiku lietošanu, izplatīšanu, uzglabāšanu un pārvadāšanu. Salvadoras cietumi ir pārpildīti un tajos ir augsts vardarbības un noziedzības līmenis, kā arī antisanitāri apstākļi.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi Salvadorā var ieceļot bez vīzas ar uzturēšanos līdz 90 dienām. Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Salvadorā ir jāsaņem vīza. Vīzu jautājumos ministrija aicina sazināties ar Salvadoras vēstniecību Zviedrijā

Dokumentam jābūt derīgam vēl 6 mēneši pēc ceļojuma beigām.

Veselība

Ūdeni dzert nav ieteicams, ja viens tas nav filtrēts, bet pudelēs pildīts ūdens ir lēts un plaši pieejams.

Brīdinām, ka Karību jūras baseina valstīs, tai skaitā Salvadorā, fiksēti Čikunguņjas, Zikas vīrusa un Denges drudža uzliesmojumi. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā Salvadorā nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.