Diasporas konferences Latvijā 2014. gadā

07.09.2015. 17:26

 Zinātniskā konference "Latvija ārpus Latvijas. Kultūra, vēsture, emigrācija un nacionālā identitāte"

2014. gada 6. un 7. oktobrī Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, notika Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) Kultūras fonda organizētā otrā zinātniskā konference „Latvija ārpus Latvijas. Kultūra, vēsture emigrācija un nacionālā identitāte”.

Eiropas Migrācijas institūciju asociācijas (AEMI) konference

2014.gada 25. - 27. septembrī Rīgā, Latvijas Universitātes Mazajā aulā, notika gadskārtējā, migrācijas izpētei veltītā konference.

Diasporas konference “Cēsis pasaulē'' un Vispasaules cēsnieku dienas

23. jūlijā Cēsīs notika konference „Cēsis pasaulē”, kas tika rīkota Vispasaules cēsnieku dienu laikā ar mērķi uzrunāt cēsniekus ārzemēs un vadošos Latvijas speciālistus jautājumos par to, kā veicināt emigrācijā devušos novadnieku atgriešanos mājās.

Konference „Latvieši pasaulē – piederīgi Latvijai 2014”

No 11. līdz 12. jūlijam Rīgā notika konference „Latvieši pasaulē – piederīgi Latvijai 2014”. Tā bija jau ceturtā gadskārtējā konference, kuras mērķis ir turpināt dialogu starp ārvalstīs dzīvojošajiem latviešiem, Latvijas valsts iestādēm un sabiedrību latviskās identitātes saglabāšanai un saišu stiprināšanai ar Latviju.

"Jaunatnes forums 2014"

No 3. jūlija līdz 4. jūlijam Rīgā notika "Jaunatnes forums 2014’", kurā piedalījās gan jaunieši no Latvijas, gan diasporas pārstāvji vecumā no 16 līdz 30 gadiem, akcentējot jaunatnei nozīmīgus tematus, īpaši nodarbinātības jautājumu.