26.08.2023.

Vestniece Sanita Pavluta Deslandes

Sanita Pavļuta-Deslandes kļuva par Latvijas Republikas vēstnieci un pastāvīgo pārstāvi Apvienoto Nāciju Organizācijā Ņujorkā 2023. gada augustā.

Kopš diplomāta karjeras sākuma 1995. gadā S. Pavļuta-Deslandes ir strādājusi Ārlietu ministrijas Rietumeiropas valstu nodaļā, Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā sekretariātā, kā arī vadījusi ES Koordinācijas departamentu. Ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieces statusā pārstāvējusi Latvijas intereses Nīderlandes Karalistē, Francijas Republikā, UNESCO un pastāvīgajā pārstāvniecībā ES. Kā nerezidējošā vēstniece bijusi akreditēta arī Marokas Karalistē un Monako Firstistē. Pārstāvējusi Latviju kā Valsts prezidenta personīgā pārstāve Frankofonijas organizācijā.

S. Pavļuta-Deslandes vadījusi Eiropas lietu biroju Valsts kancelejā, bijusi Ministru prezidenta padomniece ES jautājumos.

Kopš 2021. gada viņa pildīja speciālo uzdevumu vēstnieces, Latvijas kandidatūras ANO Drošības padomes sekretariāta vadītājas pienākumus.

Vēstniece saņēmusi Triju Zvaigžņu ordeni, Francijas Nacionālo Nopelnu ordeni, kā arī Ārlietu ministrijas un Ministru kabineta Atzinības rakstus.

Viņa beigusi Latvijas Kultūras akadēmiju un Parīzes Politisko zinātņu institūtu (Institut d’Etudes Politiques de Paris).