Informācija ceļotājiem Japānā

02.03.2020. 10:11

2011.gada 11.martā Japānas ziemeļaustrumos notika 9 balles pēc Rihtera skalas spēcīga zemestrīce, kurai sekoja zemestrīces izraisīts cunami. Dabas katastrofā cieta arī Fukušimas prefektūrā esošā AES „Fukušima 1”, un minētajā reģionā būtiski paaugstinājās radiācijas līmenis. Tā rezultātā Japānas valdība izsludināja evakuācijas zonu 30 km apkārtnē ap minēto AES. Pašreiz Japānas valdība ir noteikusi ierobežoto zonu (restricted area) 20km rādiusā ap Fukušimas AES (zonas karte).

Latvijas Republikas Ārlietu ministrija aicina Latvijas valsts piederīgos netuvoties Fukušimas AES 20 km rādiusā un strikti ievērot Japānas kompetento iestāžu norādes.

Ņemot vērā dabas katastrofas nodarītos postījumus vietējai infrastruktūrai cunami skartajos reģionos un to, ka ir iespējami zemestrīces pēcgrūdieni, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem, kuri atrodas valstī, sekot līdzi jaunākajai informācijai vietējos plašsaziņas līdzekļos un rīkoties saskaņā ar vietējo varas iestāžu norādījumiem.

Informējam, ka taifūnu sezona Japānā ilgst no jūnija līdz decembrim, un aicinām ceļotājus sekot līdzi laika prognozei.

Tāpat atgādinām, ka valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargi sodi.

Noderīgas saites:

Japānas ekonomikas, tirdzniecības un industriju ministrijas mājas lapa, kurā pieejama aktuālā informācija par situāciju Fukušimas AES: http://www.meti.go.jp/english/earthquake/nuclear/

Japānas Ministru prezidenta biroja mājas lapa, kurā pieejama aktuālā informācija saistībā ar notikušo zemestrīci un cunami izraisītajām sekām un to pārvarēšanu Japānā: http://www.kantei.go.jp/foreign/incident/index.html

Japānas Meteoroloģijas aģentūras mājas lapa, kurā atrodama aktuālā informācija un brīdinājumi par iespējamajiem taifūniem, zemestrīcēm, vulkānu izvirdumiem un cunami.: http://www.jma.go.jp/jma/indexe.html

Tokijas katastrofu novēršanas centra mājas lapa, kurā atrodama informācija par radiācijas mērījumiem un ieteikumi kā rīkoties dažādu dabas katastrofu gadījumos: http://www.bousai.metro.tokyo.jp/english/index.html

Japānas Dzelzceļa mājas lapa: http://www.jreast.co.jp/e/

ES delegācijas Japānā mājas lapa: http://www.euinjapan.jp/en/

Ārkārtas situācijā aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Japānā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11.

Ārlietu ministrija stingri iesaka jebkurai personai, kura dodas uz ārvalstīm, pirms ceļošanas iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī personas repatriāciju slimības vai nāves gadījumā, kā arī reģistrēties konsulārajā reģistrā.

 

Latvijas vēstniecība Japānā

Tel. 03-3467-6888

Fax. 03-3467-6897

Kons.mob.tel. 080-3449-0093

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

www.mfa.gov.lv/japan