Informācija ceļotājiem Japānā

30.01.2023. 06:12

2011.gada 11.martā Japānas ziemeļaustrumos notika 9 balles pēc Rihtera skalas spēcīga zemestrīce, kurai sekoja zemestrīces izraisīts cunami. Dabas katastrofā cieta arī Fukušimas prefektūrā esošā AES „Fukušima 1”, un minētajā reģionā būtiski paaugstinājās radiācijas līmenis. Japānas valdība izsludināja evakuācijas zonu 30 km apkārtnē ap minēto AES. Aktuālā ierobežojumu zonas karte ap Fukušimas AES pieejama šajā norādē: zonas karte.

Latvijas Republikas Ārlietu ministrija aicina Latvijas valsts piederīgos netuvoties Fukušimas AES un strikti ievērot Japānas kompetento iestāžu norādes.

Japana atrodas seismiski aktīvā zonā, tāpēc visā valstī ir paaugstināta zemestrīču un cunami iespējamība. Dabas katastrofu gadījumos, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem, kuri atrodas valstī, sekot līdzi jaunākajai informācijai vietējos plašsaziņas līdzekļos un rīkoties saskaņā ar vietējo varas iestāžu norādījumiem.

Informējam, ka taifūnu sezona Japānā ilgst no jūnija līdz decembrim, un aicinām ceļotājus sekot līdzi laika prognozei.

Tāpat atgādinām, ka valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargi sodi.

Noderīgas saites:

Jaunākā informācija par ekstrēmiem laika apstākļiem, dabas katastrofām un drošu ceļošanu @JapanSafeTravel (Twitter, angliski)

Japānas Meteoroloģijas aģentūras mājas lapa, kurā atrodama aktuālā informācija un brīdinājumi par iespējamajiem taifūniem, zemestrīcēm, vulkānu izvirdumiem un cunami.: http://www.jma.go.jp/jma/indexe.html

Japānas Dzelzceļa mājas lapa: http://www.jreast.co.jp/e/

ES delegācijas Japānā mājas lapa: http://www.euinjapan.jp/en/

Ārkārtas situācijā aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Japānā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11.

Ārlietu ministrija stingri iesaka jebkurai personai, kura dodas uz ārvalstīm, pirms ceļošanas iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī personas repatriāciju slimības vai nāves gadījumā, kā arī reģistrēties konsulārajā reģistrā.

 

Latvijas vēstniecība Japānā

Tel. 03-3467-6888

Fax. 03-3467-6897

Kons.mob.tel. 080-4886-9470

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

www.mfa.gov.lv/japan