Latvijas pagaidu pilnvarotā lietvede sāk darbu Austrālijā

30.09.2021. 14:40

2021. gada 12. aprīlī darbu Kanberā sākusi Latvijas Republikas pagaidu pilnvarotā lietvede Austrālijas Savienībā Ieva Apine. Diplomāte veiks sagatavošanās darbus Latvijas vēstniecības atvēršanai. Īpaša nozīme būs ciešu kontaktu nodibināšanai ar Austrālijā pārstāvētām latviešu diasporas organizācijām.

Vēstniecības atvēršana nodrošinās efektīvāku Latvijas interešu pārstāvību stratēģiski nozīmīgajā Indijas un Klusā okeāna reģionā. Tā būs reģionālā vēstniecība ar sākotnēju akreditāciju Austrālijā un Jaunzēlandē. Vēstniecība sniegs atbalstu diasporai, sekmēs aktīvāku divpusējo attiecību attīstību, tai skaitā veicinot ekonomisko sadarbību, kā arī pavērs jaunas iespējas sakariem ar Okeānijas valstīm Latvijas ANO Drošības padomes kandidatūras kontekstā.

Pagaidu pilnvarotā lietvede arī iesaistīsies konsulārās palīdzības sniegšanā Latvijas valstspiederīgajiem, kuri Austrālijā uzturas īslaicīgi un ir nonākuši ārkārtas situācijā (piemēram, zudis vienīgais ceļošanas dokuments, persona aizturēta vai kļuvusi par nozieguma upuri). Konsulārā palīdzība tiks sniegta sadarbībā ar Latvijas goda konsuliem Austrālijā un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībām šajā valstī. Savukārt konsulāro pakalpojumu (pases, eID, izziņas) sniegšana vēstniecībā tiks uzsākta, tiklīdz tas būs tehniski iespējams. Līdz turpmākām norādēm Latvijas valstspiederīgie ir aicināti izmantot līdzšinējo iespēju saņemt konsulāros pakalpojumus ar Latvijas goda konsulu Austrālijā starpniecību, jebkurā citā Latvijas vēstniecībā vai attālināti kā e-pakalpojumus. 

Latvijas rezidējošā vēstnieka akreditācija Austrālijā plānota gada otrajā pusē.

Austrālija pēc Otrā pasaules kara uzņēma ievērojamu skaitu latviešu, kas mūsdienās veido vairāk nekā 20 000 cilvēku lielu un aktīvu diasporu. Tās nozīmīgākā organizācija ir Latviešu Apvienība Austrālijā un Jaunzēlandē, kas apvieno vairāk nekā 40 dažādu latviešu organizāciju, draudžu un centru, kuros rit aktīva sabiedriskā dzīve, kopjot un saglabājot latvietību.

Šobrīd Austrālijā darbojas arī pieci Latvijas goda konsuli – Adelaidē, Brisbenā, Melburnā, Pertā un Sidnejā.

Ārlietu ministrija vērš uzmanību, ka joprojām iesaka neceļot ārpus Latvijas bez ārkārtējas nepieciešamības. Ar aktuālo ceļojumu brīdinājumu Austrālijas Savienībai var iepazīties šeit.

Kontaktiem ar Latvijas vēstniecību Austrālijā aicinām rakstīt uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Foto:  Austrālijas valdība Protokola vadītājs Ījans Makonvils (Ian McConville) pasniedz dokumentālu apstiprinājumu par Latvijas Republikas vēstniecības Austrālijas Savienībā izveidošanu un Latvijas Republikas pagaidu pilnvarotās lietvedes Ievas Apines diplomātisko pienākumu pildīšanas uzsākšanu.