Konsulāts Vitebskā

25.11.2021. 07:50

 

Adrese:

B. Hmelnicka iela 27a, 210015, Vitebska, Baltkrievija

Konsulats Vitebska
Tālrunis: +375 212 614 482 (konsultācijas par konsulārajiem jautājumiem tiek sniegtas darba dienās plkst. 15.00 -17.00)
E-pasts:   Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Darba laiks: darba dienās 8.30 -17.00

 

Aicinām Latvijas valstspiederīgos ievērot piesardzību sabiedriskās vietās, kur pulcējas daudz cilvēku.

 

Diennakts dežūrtālrunis Latvijas valstspiederīgajiem ārkārtas situācijās: +371 26337711

 

Visiem, kuri ieceļo Latvijā, obligāti jāaizpilda elektroniskā anketa vietnē covidpass.lv, tas ir jāveic ne agrāk kā 48 stundas pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas.  Papildus informācija pieejama šeit

No 2021. gada 25. janvāra, ieceļojot Latvijā, jābūt apliecinājumam par negatīvu Covid-19 infekcijas molekulāri bioloģiskā PCR testa rezultātu (ko veic no iztriepēm, kas ņemtas no deguna un mutes dobuma), kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī vai  pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas individuāli. Atzīmei par negatīvu testa rezultātu ir jābūt aizpildītajā covidpass.lv anketā. Papildus informācija pieejama šeit. Pēc ieceļošanas Latvijā ir jāveic atkārtots covid tests.

Ieceļošana Latvijas Republikā ir iespējama caur Baltkrievijas – Latvijas robežšķērsošanas punktiem Urbāni – Silene vai Grigorovščina – Pāternieki.

 

Sākot ar 2020. gada 20. decembri, saistībā ar epidemioloģisko situāciju Baltkrievijas pilsoņiem un ārvalstniekiem, kuri Baltkrievijā uzturas ar pastāvīgo vai termiņuzturēšanās atļauju, uz laiku tiek liegta izceļošana no valsts pa sauszemes robežpunktiem.

Ierobežojums neattiecas uz diplomātisko un dienesta pasu turētājiem, oficiālajām delegācijām, starptautiskajiem kravu pārvadātājiem, kuģu un lidmašīnu ekipāžām, dzelzceļa brigādēm un personām, kas norīkotas komandējumā, pilsoņiem, kas dodas apciemot smagi slimu tuvu radinieku vai uz bērēm, dodas saņemt medicīnisko palīdzību un tam ir apliecinoši dokumenti, strādā vai mācās ārvalstīs. Strādājošajiem jāuzrāda darba līgums ar ārvalstu uzņēmumu, darba atļauju, iebraukšanas atļauja. Tiem, kuri mācās – jāuzrāda dokumenti par izglītības iegūšanu ārvalstu izglītības iestādēs vai Baltkrievijas Republikas izglītības iestādes nosūtījums mācībām ārvalstīs.

Izbraukt no Baltkrievijas teritorijas tie, kuri ārvalstīs strādā, mācās vai kuriem ir uzturēšanās atļauja cita valstī, varēs ne biežāk kā reizi 3 mēnešos.

Lai novērstu COVID-19 izplatību, no 2020. gada 1. novembra ārvalstu pilsoņiem un bezvalstniekiem uz laiku tiek ierobežota ieceļošana Baltkrievijas Republikā, izmantojot sauszemes un ūdens robežpunktus. 

Ierobežojumi ieceļot neattiecas uz: 

-  diplomātisko un dienesta pasu turētājiem;

-  oficiālo delegāciju vadītājiem un dalībniekiem;

-  ārzemniekiem, kuri sniedz starptautisku bezatlīdzības palīdzību Baltkrievijas Republikai;

- transportlīdzekļu vadītājiem, veicot starptautiskos autopārvadājumus, kā arī starptautisko pasta sūtījumu pārvadājumus; iekšzemes ūdenstransporta kuģu apkalpes locekļiem, vilcienu brigādēm, starptautiskā dzelzceļa satiksmes lokomotīvju brigādēm;

- Baltkrievijas Republikas pilsoņu laulātajiem, vecākiem vai bērniem;

- ārzemniekiem, kuriem ir tiesības uz pastāvīgu vai pagaidu uzturēšanos Baltkrievijas Republikas teritorijā;

- ārzemniekiem ar darba atļauju apliecinošiem dokumentiem darbam Baltkrievijas Republikas teritorijā;

- saistībā ar tuvinieku smagu slimību vai tuva radinieka nāvi;

-  ārzemniekiem, kuri transportē cilmes šūnas vai transplantācijas orgānus;

- Krievijas Federācijas pilsoņiem, kuri šķērso Baltkrievijas Republikas teritoriju tranzītā, lai dotos uz Krievijas Federāciju;

- ārzemniekiem, kuri tranzītā šķērso Baltkrievijas Republikas teritoriju saskaņā ar Baltkrievijas Republikas valdības un Ukrainas Ministru kabineta Nolīgumu par autoceļa atvieglotu lietošanas kārtību Slavutiču – Černobiļas AES, Černobiļas AES darbiniekiem, transportlīdzekļiem un kravām un uzņēmumiem, kā arī ārvalstu speciālistiem, kuri iesaistīti Starptautisko Černobiļas AES slēgšanas projektu īstenošanā no 2009. gada 20. janvāra.

Minētie ieceļošanas ierobežojumi neattiecas uz Minskas starptautisko lidostu.

Personām, kas ierodas no valstīm ar nelabvēlīgu slimības COVID-19 attīstības gaitu, jāievēro 10 dienu pašizolācija. Saraksts aplūkojams Baltkrievijas Veselības aizsardzības ministrijas mājas lapā

Ieceļojot Baltkrievijas teritorijā no valsts, kas nav minēto valstu sarakstā  ir nepieciešams uzrādīt negatīvu COVID-19 testu baltkrievu, krievu vai angļu valodā. Testam jābūt veiktam ne vēlāk kā 72 stundas pirms robežas šķērsošanas ar polimerāzes ķēdes reakcijas metodi. Robežas šķērsošanas punktā ir jāuzrāda testa oriģināls. Ieceļojot Baltkrievijā no sarakstā minētajām valstīm, būs nepieciešams ievērot obligātu 10 dienu pašizolāciju, izņemot gadījumus, kad sarakstā minētās valstis tiek šķērsotas tranzītā 24h laikā.

 

Apmeklētāju pieņešana strikti pēc iepriekšēja pieraksta:

                 - Latvijas valstspiederīgo jautājumos (personu apliecinošo dokumentu noformēšana, izziņas, pilsonības jautājumi, dokumentu izprasīšana u. c.), iepriekš pierakstoties šeit.

                - Uzturēšanās atļauju pieteikumu pieņemšana, iepriekš pierakstoties šeit.

 

Latvijas valstspiederīgie, ES/EEZ, Šveices pilsoņi un viņu ģimenes locekļi var vērsties konsulātā bez iepriekšēja pieraksta, lai saņemtu steidzamu konsulāro palīdzību.

 

Uzmanību! Par konsulāta sniegtajiem pakalpojumiem iespējams norēķināties tikai ar starptautiskajām bankas maksājumu kartēm VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro.

 

Sintija Paura, konsulāta vadītāja - konsuls

Maija Bišofa, vicekonsuls

Aiva Usāne, vicekonsuls

Zane Vilde, vicekonsuls

 

Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteiktās svētku dienas:

1.janvāris Jaungada diena
* Lielā piektdiena, pirmās un otrās Lieldienas
1.maijs Darba svētki, Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas diena
4.maijs Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas diena
* Maija otrā svētdiena, Mātes diena
23.jūnijs Līgo vakars
24.jūnijs Jāņu diena
18.novembris Latvijas Republikas proklamēšanas diena
25. un 26.decembris Ziemassvētki (Ziemas Saulgrieži)
31.decembris Vecgada diena