Pašvaldību vēlēšanas 2021.gada 5.jūnijā

12.04.2021. 17:02

2021. gada 5. jūnijā notiks kārtējās pašvaldību domes vēlēšanas, kurās pirmo reizi varēs piedalīties arī vēlētāji no ārzemēm, balsojot pa pastu.

Tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās ir Latvijas un  Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem no 18 gadu vecuma,

·         kuri bija reģistrēti dzīvesvietā attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā vismaz 90 dienas pirms vēlēšanu dienas  (uz šī gada 7. martu) vai

·         kuriem attiecīgajā pašvaldībā pieder nekustamais īpašums.

NB! Rīgas pašvaldībā vēlēšanas šogad nenotiks, jo dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn, un tā turpinās strādāt līdz 2025. gada vēlēšanām.

No 27. marta līdz 27. maijam  vēlētāji tiešsaistē e-pakalpojumā "Vēlēšanu apgabala noskaidrošana un maiņa" var mainīt savu vēlēšanu apgabalu, ja būs izvēlējušies balsot vēlēšanu apgabalā, kurā viņiem pieder nekustamais īpašums.

Pieteikumu balsot pa pastu ir iespējams iesniegt šādos veidos:

·         izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālu www.latvija.lv vai Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes oficiālajā tīmekļvietnē pieejamo bezmaksas e-pakalpojumu;

·         nosūtot to uz Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk – CVK) oficiālo e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., parakstītu ar drošu elektronisko parakstu;

·         nosūtot pieteikumu pa pastu uz CVK (Smilšu iela 4, Rīga, LV-1050).

Pieteikumus balsošanai pa pastu varēs iesniegt arī Latvijas vēstniecībā Indijā no 2021. gada 27. marta līdz 24. aprīlim (ieskaitot).

Pieteikumus vēstniecībā var iesniegt klātienē vai nosūtot pa pastu. Pieteikumi klātienē tiek pieņemti otrdienās un ceturtdienās no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00, iepriekš nosūtot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. par ierašanās datumu un laiku. Lūdzam e-pastā norādīt arī vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju.

Brīvas formas Centrālajai vēlēšanu komisijai adresētā pieteikumā vēlētājs norāda savu vārdu, uzvārdu, personas kodu, e-pasta adresi, uz kuru tiks nosūtīta informācija ar tīmekļvietnes adresi, kurā būs pieejami vēlēšanu materiāli, kā arī to paraksta.

Plašāka informācija par pašvaldību vēlēšanām pieejama CVK mājas lapā