Informācija par Latviju

12.07.2017. 16:29

 

Latvijas Institūts

Portāls piedāvā vispārīgu informāciju dažādās valodās par Latviju, valsts ģeogrāfiju, vēsturi, politiku, kultūru, sabiedrību un citām tēmām, iekļaujot galvenos un nozīmīgākos faktus un vizualizējot tos ar attēliem, kas atspoguļo Latvijas dabas, arhitektūras un kultūras mantojuma skaistumu.

Latvijas kultūras vortāls

Latvijas Kultūras ministrijas portāls, kur ir atrodams viss par Latvijas mūziku, mākslu, teātri, deju, kino, literatūru, koncertiem, izrādēm un citiem ar kultūru saistītiem pasākumiem.

Latvijas valsts portāls Latvija.lv, jūsu ceļvedis e-Latvijā

Portāls tapis, lai nodrošinātu Latvijas un ārvalstu iedzīvotājiem centralizētu piekļuvi dažādu institūciju sniegtajiem elektroniskajiem pakalpojumiem. Sadaļa "Interneta resursi" darbojas kā ceļvedis valsts un pašvaldības iestāžu interneta resursos, kur informācija sakārtota pa nozarēm.

Latvijas oficiālais tūrisma portāls

Portāls nesteidzīgai atpūtai Latvijā. Ceļotājiem Latvija ir ieguvums. Tā ir zaļa zeme plašiem mežiem un neskartu dabu. Tā ir zeme ar smilšainām jūrmalas pludmalēm, kas atrodas rokas stiepiena attālumā no pilsētām ar senu vēsturi un kultūras tradīcijām, bagātu arhitektūru un aizraujošiem apskates objektiem. Ar rimtu dzīves ritumu laukos, ar mūsdienīgām pilsētām, ar neuzmācīgiem, bet viesmīlīgiem cilvēkiem un drošu vidi.

Rīga - 2014.gada Eiropas Kultūras galvaspilsēta

Katru gadu Eiropas Savienība pasludina kādu no Eiropas pilsētām par Eiropas Kultūras galvaspilsētu (EKG). Veselu gadu šī pilsēta var demonstrēt pārējai Eiropai savu kultūras dzīvi un eiropeiskās vērtības. EKG ir brīnišķīga iespēja parādīt gan savas valsts, gan visas Eiropas kultūras bagātību un daudzveidību, kā arī saikni starp dažādu valstu kultūrām un pilsoņiem. EKG izvēles kritērijs ir kandidātpilsētu piedāvātās programmas, kurās jāiekļauj pilsētas ilgtermiņa kultūras, ekonomisko un sociālo attīstību veicinošas aktivitātes.

2014.gada EKG statuss ir piešķirts Zviedrijas pilsētai Ūmeo un Rīgai.

Latvijas Okupācijas muzejs 

2011.gada 2. septembrī Latvijas Okupācijas muzejs iepazīstināja sabiedrību ar inovatīvu projektu –Latvijas okupācijas virtuālo muzeju. Virtuālais muzejs ir vērienīga digitāla ekspozīcija ar trīsdimensionālas vides elementiem. Virtuālais muzejs ar interneta starpniecību iepazīstina apmeklētājus  ar lielu daļu Okupācijas muzeja satura - dokumentiem, fotogrāfijām, priekšmetiem, kartēm, atmiņu stāstu fragmentiem un citiem materiāliem.

Virtuālās ekskursijas pa Latviju un 360° panorāmas attēli

Virtuālo Ceļojumu Aģentūras (Ocean Virtual Tours) apkopotās vairāku gadu laikā Latvijā fotografētās 360° panorāmas un virtuālās tūres, multimediju reportāžas no interesantākām vietām un svarīgākiem notikumiem. Šobrīd virtuālajam ceļotājam ir iespēja iepazīt Rīgas 800 gadu vēsturi, dodoties virtuālā ceļojumā pa Vecrīgu, paciemoties romantiskajā Liepājā, izbaudīt baroka krāšņumu Rundāles pilī, apceļot Latvijas jūras piekrasti, nokļūt uz Dziesmusvētku koncerta skatuves kopā ar 12 000 dziedātājiem, piedalīties tradicionālajā vasaras Saulgriežu rituālā Turaidā u.c. Bet drīzumā tiks atklāti arī jauni aizraujoši virtuālo ceļojumu maršruti, kas ļaus Jums tuvāk iepazīt Latviju, tās kultūru, dabu un cilvēkus.

 

Virtuālās Mākslas galerija

Virtuālās Mākslas galerija pastāv kopš 1997.gada. Galerijā var gūt ieskatu par Latvijas mākslas klasiķiem un mūsdienu stājmākslas parādībām. Šobrīd galerijā atrodamas 168 mākslinieku mājas lapas.

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir lielākā profesionālās mākslas krātuve valstī, kas ieņem nozīmīgu vietu kultūras vērtību uzkrāšanā, saglabāšanā, popularizēšanā Latvijā un ārvalstīs. Muzejs regulāri rīko mākslas izstādes, piedalās starptautiskos projektos, gatavo muzeja izdevumus, organizē zinātniskās konferences, dažādus mākslas un kultūras pasākumus. Šobrīd Latvijas Nacionālā mākslas muzeja struktūrā ietilpst tā galvenā ēka Krišjāņa Valdemāra ielā, izstāžu zāle Arsenāls, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs un kopš 2010.gada 1.janvāra arī Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs un Ārzemju mākslas muzejs.

Mūzika Latvijā

Portālu "Mūzika Latvijā" veido Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija sadarbībā ar Latvijas Mūzikas Informācijas centru.

Latvijas Nacionālā opera

Latvijas nacionālā Opera

Latviešu operas vēstures sākums saistāms ar 1912.gadu, kad Pāvula Jurjāna vadībā Rīgā sāk darboties Latviešu opera. 1919.gada 23.janvārī Latvijas Nacionālās operas trupa izrāda savu pirmo iestudējumu tagadējā Operas ēkā – Riharda Vāgnera operu "Klīstošais holandietis". Šobrīd Latvijas Nacionālā opera ir repertuāra teātris, kas sezonas laikā no septembra līdz maija beigām iestudē vidēji sešas jaunas izrādes, saglabājot līdzsvaru starp operas un baleta žanru. Pavisam sezonas ietvaros tiek rādītas vairāk nekā 200 izrādes un atskaņoti vairāki simfoniskie un kamermūzikas koncerti.