Konsulārā informācija

27.02.2022. 13:08

Uzmanību!
Ņemot vērā Baltkrievijas teritorijas iesaisti pilna mēroga Krievijas karadarbībā pret Ukrainu, Krievijas un Baltkrievijas bruņoto spēku pastiprināto aktivitāti Baltkrievijas teritorijā, ievērojamiem drošības riskiem un šobrīd neprognozējamu drošības situācijas attīstību tuvākajā nākotnē, aicinām Baltkrievijā esošos Latvijas valstspiederīgos pamest valsti.

Informējam, ka Latvijas vēstniecībā Baltkrievijā uz nenoteiktu laiku ir pārtraukta konsulāro funkciju veikšana.

 Aicinām Latvijas valstspiederīgos ievērot piesardzību sabiedriskās vietās, kur pulcējas daudz cilvēku.

Diennakts dežūrtālrunis Latvijas valstspiederīgajiem ārkārtas situācijās: +371 26337711

 

Latvijas valstspiederīgos, kas nokļuvuši ārkārtas situācijā Baltkrievijā un kuriem nepieciešama konsulārā palīdzība (piemēram, ir nozudis personu apliecinošs dokuments), lūdzam sazināties ar jebkuras ES dalībvalsts vēstniecību Minskā vai ar Latvijas konsulātu Vitebskā, vai ar Ārlietu ministrijas Konsulāro departamentu pa diennakts tālruni ārkārtas situācijām +371 26337711.

Par iespējām saņemt konsulāros pakalpojumus (pases/ID, izziņas, uzturēšanās atļaujas u.c.) lūdzam sazināties ar jebkuru Latvijas pārstāvniecību (piemēram, konsulātu Vitebskā, vēstniecību Ukrainā, vēstniecību Polijā u.c.).

Personām, kurām ieceļošanas vīza ir nepieciešama, lai dotos uz tuva radinieka bērēm Latvijā, aicinām ar savu lūgumu griezties pie Latvijas Valsts robežsardzes un prasīt vīzu uz robežas.

 Papildu informācija pieejama Latvijas Republikas konsulāta Vitebskā mājaslapā.