Parlamentārā sekretāre aicina Eiropas nākotnes konferences centrā izvirzīt pilsoņu idejas

19.06.2021. 15:08

2021. gada 19. jūnijā parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica attālināti piedalījās Eiropas nākotnes konferences atklāšanas plenārsēdē. Z. Kalniņa-Lukaševica uzsvēra, ka konferences uzdevums ir iesaistīt pilsoņus un sadzirdēt viņu bažas un priekšlikumus. 

“Sagaidu, ka konferences rezultāti dos impulsu un paudīs apņēmību aktīvai rīcībai, lai paveiktu darbus, kas svarīgi mūsu pilsoņiem,” teica parlamentārā sekretāre.

Uzrunājot plenārsēdes dalībniekus, Z. Kalniņa-Lukaševica uzsvēra: “Eiropas Savienības pamati ir stabili. Tos nav nepieciešams mainīt. Konferencei ir jākļūst par vietu, kur kopīgais mērķis stāv augstāk par šaurām interesēm. Šī nav vieta, kur sacensties par ietekmi, bet gan forums, kur vēlreiz apliecināt Eiropas vienotību.” 

Eiropas Savienība no drosmīgas idejas ir kļuvusi par realitāti un apliecinājumu eiropiešu spējai sastrādāties, lai dzīvotu labākā, drošākā un pārtikušākā pasaulē. Parlamentārā sekretāre norādīja, ka mūsu uzdevums ir ne tikai rūpēties par Eiropas Savienību šodien, bet arī darīt visu iespējamo, lai tā kļūtu spēcīgāka nākotnē.

Eiropas nākotnes konferences mērķis ir palielināt iedzīvotāju lomu ES nākotnes politikas veidošanā, uzlabojot tās noturību. Sagaidāms, ka līdz 2022. gada pavasarim konference nāks klajā ar secinājumiem, kuros būs dotas norādes par Eiropas nākotni. Jau šobrīd ikviens Eiropas iedzīvotājs konferences daudzvalodu digitālajā platformā var uzzināt par Eiropā notiekošajiem pasākumiem, iesaistīties tajos, kā arī apmainīties ar idejām.

Plenārsēde ir viens no centrālajiem konferences elementiem, kurā tiks apkopotas idejas no daudzvalodu digitālās platformas un Eiropas pilsoņu paneļiem un izstrādātas rekomendācijas noslēguma ziņojumam. 

Plenārsēdē tika pārstāvētas gan ES institūcijas – ES Padome, Eiropas Komisija un Eiropas Parlaments, gan Eiropas pilsoņi, ES valstu nacionālie parlamenti, nevalstiskās organizācijas un sociālie partneri. 

Plašāka informācija par Eiropas nākotnes konferenci pieejama šeit.  

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā

Aktualitātes