Konsulārie jautājumi

09.04.2023. 13:00

 

KONSULĀRĀ NODAĻA

Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Tashkent, 100000, Uzbekistan (skatīt kartē)
Tālrunis: + 998 71 237 0851 informācijai 15:00-16:00 (pēc Taškentas laika)
E-pasts:

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

KONSULĀRĀ INFORMĀCIJA

Tālrunis ārkārtas situācijām (Latvijas valstspiederīgajiem) +998 90358 1086 vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta tālrunis +371 26 33 77 11

Konsulārie pakalpojumi tiek sniegti tikai pēc iepriekšēja pieraksta.

Dokumentu iesniegšana īstermiņa vīzām Uzbekistānas iedzīvotāju braucieniem uz Latviju, Igauniju un Šveici un Latvijas ilgtermiņa vīzām notiek kompānijas VFS GLOBAL Vīzu centrā Taškentā. Pierakstīties vīzu pieteikumu iesniegšanai VFS Global vīzu centrā lūdzam šeit.

Vēršam uzmanību, ka pieraksts dokumentu iesniegšanai VFS Global  vīzu centrā ir bez maksas. Katram vīzas pieteicējam ir jāpierakstās uz dokumentu iesniegšanu vīzu centrā individuāli, pieraksta sistēmā norādot savu vārdu, uzvārdu, telefona numuru, elektroniskā pasta adresi un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē apstiprinātā ielūguma numuru, ja tas tiek pieprasīts. Neprecīzu ziņu sniegšanas, automatizēto sistēmu vai starpnieku pakalpojumu izmantošanas gadījumos sistēmā veiktie ieraksti var tikt automātiski dzēsti. 

Dokumentu iesniegšana uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai, vīzu pieprasīšanai Afganistānas, Tadžikistānas un Turkmenistānas iedzīvotāju braucieniem uz Latviju, kā arī konsulāro pakalpojumu (izziņu sagatavošana, pilsonības jautājumi, dokumentu izprasīšana u.c.) sniegšana Latvijas valstspiederīgajiem notiek vēstniecībā. Lai pieteiktu vēstniecības apmeklējumu, lūdzam rakstīt uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Papildus informāciju par konsulārajiem pakalpojumiem varat saņemt zvanot uz telefona numuru +998 71 237 0851 katru darba dienu no plkst.15:00 līdz 16:00.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Uzbekistānā bez vīzas uz laiku līdz 30 dienām, ievērojot šādus nosacījumus:

  • pasei jābūt derīgai 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām;
  • uzturēšanās Uzbekistānā bez vīzas nedrīkst pārsniegt 30 dienas no ieceļošanas brīža.

Latvijas pilsoņiem, kuru plānotais uzturēšanās laiks ir ilgāks par 30 dienām, ieceļošanai Uzbekistānā ir jānoformē elektroniskā vīza, izmantojot portālu e-visa.gov.uz, vai jānoformē vīza Uzbekistānas vēstniecībā Latvijā. Papildu informācija pieejama vēstniecības mājaslapā šeit.

Vēršam uzmanību, ka Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Uzbekistānā arī turpmāk ir jānoformē vīza Uzbekistānas vēstniecībā Latvijā.

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā ceļotājiem iesaka noformēt ceļojumu apdrošināšanas polisi uz plānoto uzturēšanas laiku, kā arī izdrukāt aviobiļetes un viesnīcu rezervācijas, ja tādas ir veiktas.

Latvijas vēstniecība atgādina, ka ikvienam ceļotājam pēc ierašanās valstī trīs darba dienu laikā ir pienākums reģistrēties. Tiem, kuri plāno uzturēties viesnīcā, reģistrāciju veic viesnīcas administrācija, savukārt ceļotājiem, kuri plāno uzturēties pie saviem paziņām, reģistrācija jāveic portālā http://www.emehmon.uz/

Ja reģistrācija netiek veikta, izbraucot no valsts, persona var tikt aizturēta. Par minēto pārkāpumu persona var tikt izraidīta no valsts.