Ārlietu ministrs uzsver Baltijas valstu ciešo sadarbību cīņā pret Covid-19 pandēmiju

06.11.2020. 16:11

2020. gada 6. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās ikgadējā Baltijas Padomē Tallinā.

Uzrunājot Baltijas Padomes delegātus, ministrs pateicās par līdzšinējo sadarbību un aktīvo rīcību Baltijas valstīm svarīgu jautājumu risināšanā. “Sabiedrības veselība ir mūsu galvenā prioritāte un Baltijas valstu turpmāka cieša sadarbība ir būtiska, lai nodrošinātu sabiedrības veselības aizsardzību,” uzsvēra E. Rinkēvičs. Ministrs atzīmēja, ka Covid-19  krīzes sākumā, kad daudzas valstis ieviesa ieceļošanas ierobežojumus, Latvija, Lietuva un Igaunija kopīgiem spēkiem nodrošināja saviem valstspiederīgajiem iespēju atgriezties mājās.

Ārlietu ministrs E. Rinkēvičs pauda gandarījumu par mūsu reģiona drošības un aizsardzības stiprināšanu, enerģētikas tirgus un transporta infrastruktūras attīstību, neraugoties uz pandēmijas radītajiem izaicinājumiem. “Reģionālais gāzes tirgus ir sācis savu darbību un elektrotīklu sinhronizācijas projekts tiek realizēts bez kavēšanās,” uzsvēra E. Rinkēvičs. Ārlietu ministrs vērsa uzmanību, ka “Rail Baltica” ir būtiska loma pēckrīzes ekonomikas atveseļošanā, pasažieru mobilitātes, piegādes ķēžu pārvaldības, kā arī digitalizācijas procesu un inovāciju veicināšanā saskaņā ar Eiropas Zaļo kursu.

Tikšanās laikā ar Igaunijas Republikas ārlietu ministru Urmasu Reinsalu (Urmas Reinsalu) un Lietuvas Republikas ārlietu ministru Linu Linkeviču (Linas Linkevičius), ministri pārrunāja turpmāko sadarbību Covid-19 krīzes laikā, situāciju Baltkrievijā un ASV prezidenta vēlēšanas. Lietuvas ārlietu ministrs L. Linkevičs informēja par Lietuvas prezidentūras prioritātēm Baltijas valstu sadarbībā nākamgad.

 

Informācijai

Baltijas Padome sanāk reizi gadā, un tajā tiekas Baltijas valstu parlamentārieši un ārlietu ministri. Baltijas Padome kalpo kā vērtīgs sadarbības formāts un efektīva diskusiju platforma starp Baltijas valstu parlamentu un valdību pārstāvjiem.

2021. gada 1. janvārī Lietuva no Igaunijas pārņems prezidējošās valsts lomu Baltijas valstu sadarbībā. Savukārt 2022. gadā Baltijas valstu sadarbības prezidējošās valsts lomu īstenos Latvija.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā

Vēstniecības ziņas

cache/thumbs/images_vestniecibas_Lietuva_Images_21_02_2024_v_stniec_b_viesojas_zemkop_bas_ministrs_A_Krauze_2_jpg_1708701765_crop_665_by_420.jpg
23. februāris, 17:22
Vēstniecībā viesojas zemkopības ministrs

2024. gada 21. februārī vēstniecību apmeklēja zemkopības ministrs Armands Krauze ar delegāciju, kas uzturējās Lietuvā, lai ar Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas un Dānijas...

Lasīt vairāk