Ārlietu ministrija saka paldies Lietuvas vēstniekam par ieguldījumu divpusējo attiecību stiprināšanā

13.07.2021. 16:26

2021. gada 13. jūlijā Ārlietu ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītājs Atis Lots atvadu vizītē tikās ar Lietuvas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Artūru Žurausku (Artūras Žurauskas).

A. Lots pateicās par vēstnieka ieguldījumu Latvijas un Lietuvas sadarbības stiprināšanā, uzsverot, ka mūsu savstarpējais atbalsts un kopīga rīcība šajos gados ir bijusi ārkārtīgi svarīga. Viņš atzīmēja, ka vēstnieka kadences laikā ir bijis ciešs Latvijas un Lietuvas politiskais dialogs un regulāra vizīšu apmaiņa, aktīvi sadarbojoties arī Covid-19 pandēmijas laikā. Sarunu partneri bija vienisprātis, ka jāturpina kopīgs darbs, lai veiksmīgi virzītu Rail Baltica projektu un līdz 2025. gadam īstenotu Baltijas valstu elektrotīklu sinhronizāciju ar Eiropu.

A. Lots atzinīgi novērtēja jaunās Latvijas un Lietuvas sadarbības iniciatīvas, kas uzsāktas vēstnieka kadences laikā – ikgadējo Baltu balvas pasniegšanu, Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju neformālos seminārus. Sarunas partneri pauda gandarījumu par abās valstīs īstenoto plašo kultūras pasākumu klāstu, atzīmējot Latvijas un Lietuvas valstu simtgades.

Vēstnieks Artūrs Žurausks Latvijā tika akreditēts 2016. gada 17. augustā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā

Vēstniecības ziņas

cache/thumbs/images_latvijas_un_lietuvas_arlietu_ministriju_vadibu_neformalais_seminars_jpg_1695037584_crop_665_by_420.jpg
18. septembris, 14:47
Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju seminārā diskutē par starptautiskās politikas aktualitātēm

2023. gada 13. septembrī Jelgavas pilī norisinājās septītais Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju vadību neformālais seminārs. Ārlietu ministriju pārstāvji diskutēja par abu valstu...

Lasīt vairāk