Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju seminārā diskutē par starptautiskās politikas aktualitātēm

18.09.2023. 14:47
Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju seminārā diskutē par starptautiskās politikas aktualitātēm

2023. gada 13. septembrī Jelgavas pilī norisinājās septītais Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju vadību neformālais seminārs. Ārlietu ministriju pārstāvji diskutēja par abu valstu divpusējo un reģionālo sadarbību, drošības politikas aktualitātēm, Krievijas karu pret Ukrainu un Krievijas atbildību par kara noziegumu.

Latvijas Ārlietu ministrijas pārstāvji informēja par Latvijas prezidentūras Eiropas Padomes Ministru komitejā norisi un galvenajām prioritātēm.

Semināra laikā Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs tikās ar Lietuvas ārlietu ministra vietnieci Jovitu Neļupšieni (Jovita Neliupšienė), lai pārrunātu Latvijas un Lietuvas attiecības, sadarbību Baltijas un Ziemeļvalstu (NB8) formātā, atbalstu Ukrainai, kā arī Krievijas saukšanu pie atbildības par agresijas noziegumu. Novērtējot abu valstu teicamo sadarbību starptautiskajās organizācijās, valsts sekretārs A. Pelšs pateicās Lietuvai par atbalstu, Latvijai kandidējot ANO Drošības padomes vēlēšanās 2025. gadā. Valsts sekretārs novēlēja Lietuvai veiksmi, gatavojoties prezidentūrai Baltijas Ministru padomē 2024. gadā un Eiropas Padomes Ministru komitejā nākamā gada maijā–novembrī.

Seminārā notika arī viedokļu apmaiņa par reģionālās transporta infrastruktūras un enerģētikas tirgus attīstību, kā arī Eiropas Savienības dienaskārtības aktualitātēm.