Izsludina pieteikšanos Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju Baltu balvai

02.04.2024. 10:46
Izsludina pieteikšanos Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju Baltu balvai

Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministrijas izsludina pieteikšanos ikgadējai Baltu balvai.

Baltu balvas mērķis ir novērtēt individuālo izcilību un sasniegumus latviešu-lietuviešu valodas un lietuviešu-latviešu valodas tulkojumos, latviešu un lietuviešu valodas apmācībā un abu valodu lietošanas veicināšanā, ieguldījumu pētījumos par Latvijas un Lietuvas materiālo un nemateriālo kultūras un vēsturisko mantojumu, kā arī pētnieciskajā žurnālistikā par Latvijas un Lietuvas vēsturi, kultūru un tūrismu.

Saskaņā ar Baltu balvas statūtiem balvai var nominēt gan atsevišķas personas, gan institūcijas, kas ir sniegušas savu artavu iepriekšminētajās jomās.

Termiņš pieteikumu iesniegšanai – 2024. gada 19. maijs.

Lēmumu par 2024. gada Baltu balvas ieguvēju pieņems žūrija, kuras sastāvā ir Latvijas un Lietuvas valodniecības, literatūras un vēstures eksperti, kā arī abu valstu Ārlietu ministriju pārstāvji. Balvu pasniegs Latvijas un Lietuvas ārlietu ministri ceremonijā, kas šīgada rudenī notiks Rīgā.

Baltu balva 5000 eiro apmērā tiek piešķirta reizi gadā, un tās fondu veido vienlīdzīgas Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju iemaksas. Pirmā Baltu balva simboliski tika pasniegta 2018. gadā, kad Latvija un Lietuva atzīmēja valstu simtgades. Iepriekšējos gados balvu saņēmuši Laimute Balode (2018), Alvīds Butkus (Alvydas Butkus) (2019), Alberts Sarkanis (2020), Regīna Kvašīte (Regina Kvašytė) (2021), Dace Meiere (2022) un Edmunds Trumpa (Edmundas Trumpa) (2023).

  • Pieteikumus un balvas kandidātu Curriculum Vitae no Latvijas jāiesniedz angļu valodā, nosūtot tos uz Latvijas Ārlietu ministrijas e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai pa pastu, adrese: K. Valdemāra iela 3, Rīga LV-1395 (ar norādi “Baltu balvai”).
  • Pieteikumus un balvas kandidātu Curriculum Vitae no Lietuvas jāiesniedz angļu valodā, nosūtot tos uz Lietuvas Ārlietu ministrijas e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai pa pastu, adrese: J. Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511, Viļņa (ar norādi “Balts’ Award”).

Papildu informācijas nepieciešamības gadījumā lūgums sazināties ar Ārlietu ministriju (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tālr. 67016201).

Baltu balvas statūti un pieteikuma veidlapa (angļu val.)