Akreditācijas vēstuli saņem Latvijas vēstniece Igaunijā Kristīne Našeniece

18.08.2022. 15:54
Akreditācijas vēstuli saņem Latvijas vēstniece Igaunijā Kristīne Našeniece

2022. gada 16. augustā Valsts prezidents Egils Levits svinīgā ceremonijā Rīgas pilī pasniedza akreditācijas vēstuli nākamajai Latvijas Republikas ārkārtējai un pilnvarotajai vēstniecei Igaunijas Republikā Kristīnei Našeniecei.

Darba gaitas Ārlietu ministrijā K. Našeniece uzsāka 2000. gadā. Karjeras laikā vēstniece strādājusi Eiropas Savienības politikas nodaļā, kā arī Latvijas pastāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā. No 2011. līdz 2018. gadam K. Našeniece bija Ārlietu ministrijas Eiropas Savienības Koordinācijas un politiku departamenta direktore, savukārt no 2018. gada līdz šim brīdim – Latvijas vēstniece Somijā.

Par izcilu darbu K. Našeniece vairākkārt apbalvota ar Ārlietu ministrijas un Ministru kabineta atzinības un pateicības rakstiem, saņēmusi arī Somijas Baltās Rozes komandiera ordeni.

Vēstniece studējusi Latvijas Universitātē, ieguvusi humanitāro zinātņu bakalaura grādu filoloģijā. Pārvalda angļu, franču un krievu valodu.

Kristīne Našeniece amatā nomaina Raimondu Jansonu, kurš bija Latvijas vēstnieks Igaunijā kopš 2017. gada.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Igaunijā
Tõnismägi 10, 15190 Tallina, Igaunija
Tālrunis: +372 6277850
Fakss: +372 6277855
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā