Rudens saulgriežu ieskandināšana Atēnās

28.09.2021. 15:27

2021. gada 26. septembrī, Atēnās, Diomedes Botāniskajā dārzā sanāca kopā kupls skaits tautieši, lai kopīgi ieskandinātu rudens saulgriežus, jeb Miķeļdienu. Miķeļdiena Grieķijā latviešu kopienā tiek atzīmēta jau otro reizi pēc pērnā gada veiksmīgā pasākuma. Pasākumu ar uzrunām atklāja latviešu draugu kopas Atēnās pārstāves un pasākuma organizatores Alise Vītola un Ingrīda Tauriņa, kā arī Latvijas vēstniecības Grieķijā pagaidu pilnvarotais lietvedis Ģirts Jaunzems. Savā runā Ģ.Jaunzems apsveica latviešu draugu kopu ar uzņēmību rīkot pasākumu arī šogad un izteica cerību, ka šādi pasākumi tiks rīkoti arī turpmāk, uzsverot cik nozīmīga ir latviešu diasporas aktivitāte, lai saglabātu saikni ar Latviju un latvietību. Pasākuma sākumā ar klusuma brīdi tika pieminēts šī gada pavasarī mūžībā aizgājušais vēstnieks, Latvijas patriots un dedzīgs latviešu diasporas pārstāvis, Pēteris Kārlis Elferts. Biedrības pārstāves A. Vītola un I. Tauriņa savās runās pateicās vēstniecībai par atbalstu un viesiem par atsaucību. Gandarījumu radīja kuplais apmeklētāju skaits. Organizatores informēja klātesošos par pasākuma gaitu, kā arī par turpmāk iecerētiem pasākumiem.

Par īpaši jautru un latvisku noskaņu rūpējās folkloristi no Latvijas Māra Raģe, Oskars Patjanko un Madara Bekmane, kuri uz pasākumu ieradās no Latvijas un priecēja klātesošos ar latviešu folkloras mūziku, dziesmām, dejām un rotaļām kurās iesaistījās gan bērni, gan pieaugušie. Pasākums turpinājās ar Miķeļdienas tradīcijām un citām latviešu paražām saistībā ar gadskārtām un saulgriežiem un ,protams, no Miķeļdienas pasākuma nevarēja iztrūkt tradicionālais Miķeļdienas tirgus uz kuru mazie pasākuma apmeklētāji bija sarūpējuši pašu sagatavotus gardumus, kas par simbolisku samaksu tika tirgoti.

Pasākums tapa sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Grieķijā un Ārlietu ministrijas diasporas projektu atbalstu.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā