Konsulārā informācija

30.01.2024. 10:52

Konsulārā nodaļa

Vēstniecības konsulārā amatpersona: Maija Bišofa, padomniece

Pieņemšanas laiki:

Tālrunis:     

E-pasts:                                                          

darba dienās pēc iepriekšējā pieraksta

+36 1 310 72 62

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

Pieteikt apmeklējumu Jūs varat pa e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai pa tālruni: (+36) 1 310 72 62 (zvanus pieņem katru darba dienu no plkst. 9:00 līdz plkst. 17:00).

Ārpus darba laika ārkārtas gadījumos (nāves gadījumi, smagas saslimšanas, katastrofas, utml.) lūdzam zvanīt uz Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežūrtālruni: (+371) 26 33 77 11 vai rakstīt uz elektroniskā pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Pirms došanās ārpus Latvijas, aicinām reģistrēties Konsulārajā reģistrā.

 

Pēdējo mēnešu laikā ir vērojama satraucoša tendence, ka Horvātijā, Slovēnijā un Ungārijā arvien vairāk Latvijas valstspiederīgo tiek apcietināti par nelegālu imigrantu pārvadāšanu. Tas ir noziedzīgs nodarījums, par kura izdarīšanu personas tiek aizturētas un tiesātas valstī, kurā noziegums izdarīts, un sodi ir ļoti bargi. Vēstniecības saziņa ar aizturēšanas iestādēm ne vienmēr norit raiti dažādu apsvērumu dēļ, un tādēļ vēstniecības iespējas šādos gadījumos sniegt konsulāro palīdzību ir ierobežotas.

 

Atgriešanās apliecības izsniegšana

Atgriešanās apliecība ir pagaidu ceļošanas dokuments, kuru var saņemt Latvijas pilsonis, nepilsonis vai bezvalstnieks, kuram ir derīga uzturēšanās atļauja Latvijas Republikā, vai bēglis, kurš par tādu atzīts saskaņā ar Patvēruma likumu. Šis dokuments apliecina Latvijas Republikas jurisdikcijā esošās personas identitāti un aizstāj Latvijas Republikas iestāžu izsniegtu ceļošanas dokumentu (pasi).

Atgriešanās apliecība kā ārkārtas dokuments ir izsniedzama personai, kas īslaicīgi uzturas ārvalstīs, lai tā atgrieztos pastāvīgajā dzīvesvietā. Latvijas valstspiederīgajam, kura rīcībā nav personu apliecinoša dokumenta vai tas kļuvis lietošanai nederīgs un kura pastāvīgā dzīvesvieta ir ārvalstī, pārstāvniecībā noformējama jauna pase vai personas apliecība. 

Lai vēstniecībā pieprasītu Atgriešanās apliecību iesniedzami sekojoši dokumenti:

  1. aizpildīts Iesniegums atgriešanās apliecības saņemšanai. Gadījumā, ja atgriešanās apliecība tiek pieprasīta nepilngadīgam bērnam līdz 15 gadu vecumam, vecākiem ir jāuzraksta vēstniecībai adresēts iesniegums; 
  2. nederīgā Latvijas Republikas pilsoņa vai nepilsoņa pase, vai personas apliecība vai kāds dokuments, vai dokumenta kopija, kas apliecina personas identitāti (ja tāds ir personas rīcībā);
  3. ja pase/personas apliecība nozagta vai nozaudēta: personas rakstisks paskaidrojums par personas dokumenta nozagšanas, nozaudēšanas vai iznīcināšanas apstākļiem un policijas izziņa (ja tādu iespējams iegūt);
  4. divas pases izmēra fotogrāfijas (35x45 mm formāts);
  5. samaksa par Atgriešanās apliecības izsniegšanu ir 15 EUR.

Latvijā atgriešanās apliecība jānodod jebkurā Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļā, iesniedzot dokumentus jaunas pases vai personas apliecības saņemšanai.