Pases un personas apliecības noformēšana

14.02.2024. 17:22

Lai noformētu jaunu pasi un/vai personas apliecību personīgi ir jāierodas Latvijas vēstniecībā Ungārijā, iepriekš vienojoties par tikšanās laiku, rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., vai zvanot pa tālruni: +36 1 310 72 62.

Personām, kuras jaunākas par 15 gadiem, ir jāierodas kopā ar vecāku vai aizbildni..

Latvijas vēstniecība Ungārijā izsniedz pases tikai tiem Latvijas valstspiederīgajiem, kas ir reģistrējuši Latvijas Fizisko personu reģistrā savu ārvalstu adresi Ungārijā, Slovēnijā, Horvātijā vai Melnkalnē.

Iesniedzamie dokumenti:

  1. Personas rīcībā esoša pase vai personas apliecība.
  2. 1 fotogrāfija (35mm X 45mm). Iekļaušanai pasē ir iespējams izmantot tikai tādas fotogrāfijas, kas izgatavotas profesionālos fotosalonos, un to apliecina attēla otrā pusē uzspiests darbnīcas zīmogs ar datumu. Fotogrāfija nedrīkst būt vecāka par 3 mēnešiem, un tai jāatbilst citiem nosacījumiem, kas minēti Personu apliecinošo dokumentu noteikumos. Nav derīgas momentfoto kabīnēs izgatavotas fotogrāfijas!
  3. Internetbankas vai MKB bankas maksājuma apliecinājums par valsts un konsulārās nodevas samaksu. NB! Personai jāsedz visi bankas komisijas maksas izdevumi.
  4. Ja vēl nav reģistrēta ārvalstu adrese Iedzīvotāju reģistrā, tad iesniegumu par pastāvīgās dzīvesvietas adresi ārvalstīs.

Ja ir notikušas šādas izmaiņas, tad papildus jāiesniedz:

  • laulības noslēgšana un uzvārda maiņa - jāiesniedz laulības apliecības oriģināls, dzīvesbiedra/-es pases / personas apliecības kopija,
  • laulības šķiršana un uzvārda maiņa – jāiesniedz tiesas sprieduma oriģināls par laulības šķiršanu,
  • piedzimis bērns, un Jūs vēlaties bērna vārdu ierakstīt savā pasē – jāiesniedz dzimšanas apliecības oriģināls un otra vecāka pases / personas apliecības kopija*.

Valsts un konsulārās nodevas.

Pase - 74.00 EUR (34 EUR valsts nodeva + 40.00 EUR konsulārā nodeva);

Personas apliecība - 55.00 EUR (15 EUR valsts nodeva + 40.00 EUR konsulārā nodeva);

Pases un personas apliecības izsniegšana vienlaikus - 89.00 EUR (49 EUR valsts nodeva + 40.00 EUR konsulārā nodeva);

Pase (bērniem līdz 20 gadu vecumam, pensionāriem, I un II grupas invalīdiem, uzrādot invaliditāti apliecinošu dokumentu) - 55.00 EUR (15 EUR valsts nodeva + 40.00 EUR konsulārā nodeva);

Personas apliecība (bērniem līdz 20 gadu vecumam, pensionāriem, I un II grupas invalīdiem, uzrādot invaliditāti apliecinošu dokumentu) - 45.00 EUR (5 EUR valsts nodeva + 40.00 EUR konsulārā nodeva);

Pase un personas apliecības izsniegšana vienlaikus (bērniem līdz 20 gadu vecumam, pensionāriem, I un II grupas invalīdiem, uzrādot invaliditāti apliecinošu dokumentu) - 60.00 EUR (20 EUR valsts nodeva + 40.00 EUR konsulārā nodeva);

Pases / personas apliecības saņemšana pa pastu konsulārā apgabala robežās - 10.00 EUR par vienu sūtījumu (ar kurjerpastu – no 20.00 EUR)

Valsts nodevu nemaksā:

  • persona, kura ir pilnā valsts vai pašvaldības apgādībā un iesniedz šādu faktu apliecinošu dokumentu;
  • personas iepriekšējais personu apliecinošais dokuments kļuvis nederīgs izdevējiestādes vainas dēļ.

Kaut gan pasu un personas apliecību pieteikumi tiek iesniegti vēstniecībā, pašas pases un personas apliecības tiek izgatavotas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē Latvijā.

Personu paliecinošu dokumentu saņemšanas termiņš vēstniecībā ir 4-5 nedēļas. (Pases un personas apliecības Latvijā tiek sagatavotas 10 darba dienu laikā, papildus dokumentu pārsūtīšanas laiks 2-3 nedēļas.)

 

* Fiziskas personas datu (vārda, uzvārda, personas koda un citu iesniegumā norādīto personas datu) apstrādes tiesiskais pamats ir Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta c) apakšpunkts. Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs juridiskais pienākums ir apstrādāt personas datus saskaņā ar Ministru Kabineta 21.02.2012. noteikumiem Nr. 134 “Personu apliecinošu dokumentu noteikumi”.