Kādos gadījumos vēstniecība NEVAR palīdzēt

10.10.2023. 16:00

Kādos gadījumos Latvijas pārstāvniecība NEVAR palīdzēt:

  • iejaukties tiesu, policijas un tiesību aizsardzības iestāžu darbībā, ja ārvalstī esat izdarījis likumpārkāpumu.
  • sniegt juridisku konsultāciju.
  • panākt labākus ārstēšanās apstākļus slimnīcā vai ieslodzījuma apstākļus cietumā nekā vietējiem iedzīvotājiem.
  • apmaksāt Jūsu rēķinus par viesnīcu, jurista pakalpojumiem, medicīnisko palīdzību vai segt jebkurus citus rēķinus.
  • kārtot Jums nepieciešamās formalitātes, kas saistītas ar tūrisma organizācijas, aviosabiedrību, banku vai citu iestāžu darbības jautājumiem.
  • palīdzēt Jums sameklēt apmešanās vietu, sameklēt darbu vai nokārtot darba atļauju ārzemēs.

 

Noderīga informācija no Ungārijas ieslodzījuma vietām atbrīvotiem Latvijas valstspiederīgajiem

 

Dokumenti

Pirms atbrīvošanas no ieslodzījuma vietas Jums tiks atdotas Jūsu personīgās mantas un dokumenti, tai skaitā pase un/vai personas apliecība (ID karte).

Atgriezties Latvijā varat gan ar pasi, gan ID karti.

Gadījumā, ja Jūsu rīcībā esošajam dokumentam ir beidzies derīguma termiņš, lūdzu sazinieties ar Latvijas vēstniecību Ungārijā, kas izsniegts atgriešanās apliecību (15 EUR), ar kuru varēsiet vienu reizi šķērsot Ungārijas robežu, lai atgrieztos Latvijā.

Naktsmītnes

Pēc atbrīvošanas no ieslodzījuma vietas varat pārnakšņot Jūsu izvēlētā naktsmītnē. Tās var meklēt šeit: https://www.booking.com/ , https://www.airbnb.lv/

Ja Jums nav pietiekami finanšu līdzekļi, lai apmaksātu naktsmītni, varat pārnakšņot patversmē:

Budapeštā

Budapeštas metodiskais sociālais centrs (ungāriski Budapesti Módszertani Szociális Központ) - piedāvā par salīdzinoši simbolisku cenu apmešanos hostelī, pieteikšanās uz servisu tiek nodrošināta šajā adresē 1087 Budapest, Kőbányai út 22, darba laiks no pirmdienas līdz ceturtdienai no 8.30 līdz 15.00. Informācija mājas lapā pieejama angliski https://www.bmszki.hu/en/paying-accommodation/temporary-accommodation .

Budapeštas metodiskais sociālais centrs nodrošina arī dienas centru patversmes, adreses un darba laiki atrodami šeit: https://www.bmszki.hu/en/about-us/day-centers/day-centers

Pestīšanas armijas hostelis (Új Reménység Háza Átmeneti Szálló)  1086, Budapest, Dobozi utca 29. Tel.: 1/303-9318, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Pestīšanas armijas sieviešu hostelis (Új Kezdet Háza Női Hajléktalan Szálló), 1063, Budapest, Bajnok utca 25. Tel.: 1/580-2322, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Pestīšanas armijas zupas virtuve (Válaszút Háza), 1171 Budapest, Lemberg utca 42. Tel.: 1/259-1095, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Segedā (Szeged)

Segedā ir ieejama patversme nakšņošanai par maksu šādās adresēs: 6728, Szeged, Bajai út 9. Tel.: +63 62/465-702, vai 6725, Szeged, Indóház tér 3. Tel.: +63 62/420-476.

Dienas patversme, kas piedāvā ēdienu 6727, Szeged, Algyői út 3. Tel.: +63 62/471-478.

Ceļš uz Latviju

No Ungārijas Latvijā var nokļūt:

Ar avio:

Lidojumi no Budapeštas uz Rīgu tiešie lidojumi būs pieejami laika periodā no 28.marta līdz 28.oktobrim, divas reizes nedēļā otrdienās un sestdienās, biļetes iespējams iegādāties airBaltic mājas lapā https://www.airbaltic.com/lv-LV/index . Aptuvenās izmaksas no 70.00 EUR līdz 200 EUR.

Līdz 28.martam airBaltic mājas lapā https://www.airbaltic.com/lv-LV/index ir iespējams atrast un iegādāties biļetes no Budapeštas uz Rīgu ar pārsēšanos, atbilstoši aviosabiedrības piedāvājumam. Izmaksas sākot no 285.00 EUR.

Papildus iespējams meklēt un iegādāties biļetes internetā lidojumam no Budapeštas uz Rīgu ar pārsēšanos izmantojot šādās mājas lapas:

https://www.skyscanner.net/

https://www.ryanair.com/lv/lv

https://wizzair.com/lv-lv#/

Ar autobusu:

Kompānija FLIXBUS piedāvā braucienus no Budapeštas uz Rīgu ar pārsēšanos Varšavā, Bratislavā, Prāgā vai Berlīnē vairākas reizes dienā. No šādām pieturām Budapeštā: Budapest Népliget autoosta, Budapest Kelenföld autoosta, Budapest Mexikói út autobusa pietura.

Tiem, kas atrodas Segedā (Szeged) ir iespēja braukt ar FLIXBUS autobusu no Segedas (Szeged) uz Rīgu ar pārsēšanos Vīnē, nebraucot uz Budapeštu.

Biļeti var iegādāties FLIXBUS mājaslapā https://www.flixbus.lv/, aptuvenās izmaksas no 67.00 EUR līdz 140.00 EUR.

Kombinējot braucienu ar autobusu vai vilcienu un lidmašīnu:

Papildus iespēja braukt no Budapeštas uz Vīni ar autobusu vai vilcienu un no Vīnes lidot ar lidmašīnu uz Rīgu. Aptuvenās izmaksas sākot no 90.00 EUR.

Brauciens no Budapeštas uz Vīni ar autobusu vai vilcienu ir aptuveni trīs stundas ilgs.

Uz Vīnes lidostu no Budapeštas var nokļūt ar autobusu, pakalpojumu piedāvā FLIXBUS https://www.flixbus.lv/ . Otra iespēja ir braukt ar vilcienu no Budapest-Keleti stacijas vai no pilsētas Győr. Biļetes iespējams iegādāties internetā https://www.mavcsoport.hu/en , bet jāņem vērā, ka vilciens nebrauc tieši uz lidostu. Gala stacijā Wien Hauptbahnhof jāpārsēžas uz citu vilcienu, lai brauktu uz lidostu.

Lidojumus no Rīgas uz Vīni iespējams iegādāties aviosabiedrības airBaltic mājas lapā https://www.airbaltic.com/lv-LV/index (lidojumi katru dienu) vai aviosabiedrības Ryanair  mājas lapā https://www.ryanair.com/lv/lv  (lidojumi piektdienās, sestdienās, svētdienās un pirmdienās).

Braucieniem Ungārijā no vienas pilsētas uz citu var izmantot vilcienu vai autobusu. Biļetes vilcienam nopērkamas internetā https://www.mavcsoport.hu/en vai biļešu tirdzniecības automātos.

Finanses

Ja Jūsu rīcībā nav pietiekamu finanšu līdzekļu:

- tuvinieki Latvijā uz Jūsu bankas karti var pārskaitīt nepieciešamos līdzekļus;

- ja nav pieejama bankas karte, ar pasi varat saņemt no tuviniekiem Latvijā sūtītu naudu birojos, kas nodrošina starptautiskus naudas pārvedumus, tie ir piemēram Western Union, Money Gram.

Saziņa ar tuviniekiem

Ja Jūsu rīcībā nav mobilā tālruņa, varat lūgt Latvijas  Republikas vēstniecību Ungārijā palīdzēt sazināties ar konkrēto tuvinieku.

Kontaktinformācija

Ja Jums nepieciešama papildus informācija, kas nav šeit minēta, aicinām sazināties ar:

-  Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu, tālrunis +371 26 33 77 11, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.;

-  Latvijas  Republikas vēstniecību Ungārijā: tālrunis +36 1 310 72 62, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.