Latviešu-dāņu biedrība

22.04.2021. 12:53

Latvieši ir radoša tauta ar dziļām saknēm un stiprām tradīcijām. Lai arī kur mēs atrastos, visur nesam līdzi savu valodu, dziesmas un svētkus. Tā arī mūsu nelielā diaspora te, Dānijā, no mazas entuziastu grupiņas, kas 1998. gadā  tikās viens pie otra mājās, ir izaugusi līdz pilntiesīgai biedrībai – Latviešu-dāņu Biedrībai (LDB), kas 2015. gadā svinēja savu desmitgadi. LDB ir reģistrēta Veiles pilsētā Jitlandes pussalā, un biedrības vadītāja, ar nelieliem pārtraukumiem, kopš tās dibināšanas ir bijusi Ineta Sokolowski. 2017. gadā  vadītājas amatu ir pārņēmusi Katrīna Povidiša - Delefosse. Biedrības veiksmīgā darbība jau no pirmsākumiem ir pletusies plašumā.

Biedrības rīkotie pasākumi pulcē daudz mūsu tautiešu un viņu gimeņu. Kopā tiek sanākts ne tikai svētkos kā Jāņos, Lieldienās, Ziemassvētkos un Latvijas valsts neatkarības dienā. Jitlandē biedrības pasparnē darbojas koris „Rietumvējš”, ko diriģē Zaļina Višņakova, sieviešu deju un kustību grupa Mairas Jurjānes vadībā, psiholoģijas nodarbību grupa Genutas Šupstikas vadībā, kā arī tiek rīkoti daudzi informatīvi un izklaidējoši pasākumi visa gada garumā, piemēram, filmu vakari, dažādi kursi un semināri un citi pasākumi.

Ik gadu tiek rīkotas „meiteņu” ekskursijas uz dažādām Eiropas pilsētām, arī „meiteņu” nedēļas nogales tematiskie pasākumi. Īpašs pasākums ik vasaru ir latviešu nometnes vienā no pēdējām vasaras nedēļas nogalēm, kur tiekamies zem noteiktas tematikas karoga un visi kopā radām nelielu latviešu dziesmu, spēļu un prieka saliņu.

LDB mazākie biedri ar vecākiem ir vienmēr mīļi gaidīti Vejlē latviešu nedēļas nogales skolā „Mazputniņš” Katrīnas Povidišas-Delefoses vadībā. Skolas galvenais uzdevums ir iepazīstināt bērnus ar latviešu tradīcijām un uzturēt bērnos latvisku garu caur dziesmām, rotaļām un dažādām praktiskām nodarbībām.

Zēlandes salā notiek ari Latviešu valodas un kultūras kursi pieaugušajiem, kur aicinati piedalīties dalibnieki, kam interesē Latvija un latviešu valoda. No septembra plānots kursu dalīt iesācēju un turpinātāju grupās.

Informācija par biedrības aktivitātēm Jitlandē  ir pieejama mājas lapā www.latviesudanubiedriba.dk.

Īpaši aktīvi darbojas Facebook lapas  Latviešu-dāņu biedrība un Latviešu biedrība Kopenhāgenā, kur regulāri tiek izziņoti jaunākie pasākumi un dažāda noderīga informācija.

Jitlandes skoliņas aktivitātes tiek izziņotas skoliņas Facebook lapā https://www.facebook.com/Mazputnins/.

Ar Latviešu biedrību Kopenhāgenā var sazinaties rakstot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Biedrības vadītāja:

Katrīna Povidiša - Delefosse

Biedrības mājas lapa internetā:

http://www.lettiskdanskforening.dk