Kopenhāgenas latviešu skoliņa "Sauleszaķēns"

23.09.2021. 08:44

Kopenhāgenas nedēļas nogales latviešu skola ”Sauleszaķēns” darbojas Latviešu biedrības Kopenhāgenā paspārnē un ar Latvijas vēstniecības Dānijā, Kopenhāgenas pašvaldības, Eiropas Latviešu apvienības un Latviešu valodas aģentūras atbalstu.

Skolas nodarbības notiek katru otro sestdienu Kopenhāgenā, Kirkebjerg skolas telpās (11:00-13:30) trīs dažādās vecuma grupās (3-4 g.v., 5-6 g.v. un 7-10 g.v. bērniem). Vispusīgi attīstot bērna motorikas iemaņas, nodarbībās ar dažādu uzdevumu, rotaļu un muzikālo aktivitāšu palīdzību tiek pilnveidotas bērnu latviešu valodas prasmes un zināšanas par latviešu kultūru un tradīcijām, tādējādi stiprinot saikni ar Latviju. Skolas ietvaros veidojam arī radošos darbus, sportojam un dejojam, jauki pavadot laiku ar ģimenēm latviskā garā. To visu ar mīlestību pret Latviešu valodu, kultūru un tradīcijām nodrošina skolotājas Inga Sørensen, Alma Bernharda-Werge un Anda Dyrlund-Parbst. Skolas vadītāja Inga Sørensen pirms gada pārņēma skolas vadību, sekojot sirdsbalsij un iecerei par mūsdienīgu, interesantu un atraktīvu neformālo izglītību latviešu diasporas bērniem Kopenhāgenā. To palīdz realizēt ne tikai enerģijas un ideju bāgātās skolotājas, bet arī izpalīdzīgie vecāki - vecāku atbalsts ir neatsverams latviskās kultūras saglabāšanā un kopšanā. Papildus skolas nodarbībām ”Sauleszaķēni” dodas pārgājienos dabā, uz teātri vai operu, kā arī sadarbojas ar Kopenhāgenas latviešu kori ”In Corde Meo”.

Skolas gada maksa ir 400 DKK par vienu bērnu vai 700 DKK ģimenēm ar diviem bērniem. Nauda galvenokārt tiek izmantota telpu īrei, skolas mācību materiālu iegādei, kopīgu bezpeļņas pasākumu organizēšanai un jaunu ideju realizēšanai. Vismaz vienam no vecākiem un bērnam, kurš apmeklē skolu, ir jābūt Latviešu biedrības Kopenhāgenā biedram.

Kontakti: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. / Facebook grupa “Kopenhāgenas Latviešu skola Sauleszaķēns”

Saulessakens Foto 2021 1

Saulessakens Foto 2021 2