Konsulārā informācija

23.07.2021. 14:29
 • Ceļojumu brīdinājums

Ņemot vērā pandēmiju ierobežojošos pasākumus un epidemioloģiskās drošības situāciju Latvijā un Kazahstanā, šobrīd plānveida apmeklētāju pieņemšana klātienē Latvijas vēstniecībā Kazahstnā notiek tikai pēc iepriekšēja pieraksta, ievērojot distancēšanās nosacījumus. Tādēļ lūdzam ņemt vērā, ka katra apmeklētāja apkalpošanai būs nepieciešams vairāk laika, nekā ierasts. 

Lūdzam apmeklētājus izmantot individuālos aizsardzības līdzekļus un lietot apmeklētāju pieņemšanas telpās pieejamos roku dezinfekcijas līdzekļu.

 

Informācija par ieceļošanu Latvijā Covid-19 ierobežojumu laikā.

Ieceļojot Latvijā, jāaizpilda elektroniskā anketa vietnē covidpass.lv.  Apliecinājuma aizpildīšana ir obligāta visiem ieceļotājiem, un tas ir jāveic ne agrāk kā 48 stundas pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas. 

Ieceļojot Latvijā, jābūt apliecinājumam par negatīvu Covid-19 infekcijas molekulāri bioloģiskā PCR testa, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī vai  pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas individuāli, vai SARS-CoV-2 antigēna testa rezultātu, kas veikts ne agrāk kā 24 stundas pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī vai  pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas individuāli. Atzīmei par negatīvu testa rezultātu ir jābūt aizpildītajā covidpass.lv anketā. Papildu informācija pieejama šeit.

 

No augsta vai īpaši augsta riska valsts, kas nav ES, EEZ valsts, Šveice vai Apvienotā karaliste, drīkst ieceļot tikai šādas personas:

 • Latvijas valstspiederīgie, viņu ģimenes locekļi (bērni līdz 21 gada vecumam; laulātie; partneri; Latvijas valstspiederīgo un/vai viņu laulāto radinieki, kuri atrodas Latvijas valstspiederīgā apgādībā vai kam ir kopīga saimniecība ar Latvijas valstspiederīgo, vai kuriem nopietnu veselības traucējumu dēļ ir nepieciešama kopšana; otrs Latvijas valstspiederīgajam dzimuša bērna līdz 21 gada vecumam vecāks), kuri atgriežas savas pastāvīgās dzīvesvietas valstī;
 • Latvijas uzturēšanās atļauju turētāji un ārzemnieki, kuri, šķērsojot Latviju tranzītā, atgriežas savas pastāvīgās dzīvesvietas valstī;
 • ES, EEZ valsts, Šveices valstspiederīgie un viņu ģimenes locekļi, kā arī šo valstu pastāvīgie iedzīvotāji, Apvienotās Karalistes pilsoņi un viņu ģimenes locekļi, lai, šķērsojot Latviju tranzītā, atgrieztos savā mītnes zemē, tostarp Latvijā;
 • transporta un pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniedzēja darbinieki, apkalpes locekļi;
 • jūrnieki, kuri dodas uz kuģi vai atgriežas no tā;
 • ārzemnieki, kuru ievešanas nepieciešamību Latvijā komersantu saistību izpildei apliecinājusi LIAA vai PMLP;
 • ārvalstu diplomāti un viņu ģimenes locekļi, kas šķērso Latviju tranzītā oficiālo funkciju veikšanai, Latvijas diplomātiskās pases turētāji, diplomātiskā un konsulārā dienesta ierēdņi, darbinieki un viņu ģimenes locekļiem, kuri atgriežas no savas dienesta valsts vai kuriem jānokļūst savā dienesta valstī;
 • Latvijas valstspiederīgie, kuri ir Latvijas oficiālo delegāciju locekļi vai kuriem jānokļūst savā darba vietā starpvaldību projekta ietvaros;
 • pilna laika un apmaiņas programmās studējošie, ja augstskola vai koledža ir izsniegusi rakstisku apliecinājumu par studējošā imatrikulāciju un ierašanās Latvijā ir nepieciešama studiju programmas apguvei;
 • sportisti un sporta darbinieki, starptautisko sporta organizāciju pārstāvji, kuru ierašanās Latvijā saistīta ar dalību Sporta likumā noteiktajā kārtībā atzītās sporta federācijas vai tās biedra organizētā starptautiskā sporta pasākumā kā akreditētām personām;
 • ārzemnieki, kuru ierašanos Latvijā ārstēšanas (diagnostikas un terapijas) pakalpojuma saņemšanai veselības tūrisma ietvaros ir saskaņojusi Veselības inspekcija, ja ārstēšanas (diagnostikas un terapijas) pakalpojuma saņemšana  atbilst  humāniem apsvērumiem vai neatliekamai vajadzībai;
 • kultūras darbinieki, kuru ierašanās Latvijā saistīta ar kultūras pakalpojumu sniegšanu un publisko pasākumu rīkošanu un kuru grupas saskaņā ir noteicis kultūras ministrs;
 • ārvalstnieki un viņu ģimenes locekļi, ja ārvalstnieks pilda zinātniskās institūcijas vadošā pētnieka vai pētnieka pienākumus ilgāk par 6 mēnešiem;
 • aviopasažieri, kuri šķērso Latviju tranzītā, nepametot lidlauka kontrolējamo zonu un uzturoties tajā ne ilgāk par 24 h, ja tie var uzrādīt apstiprinājumu tranzīta lidojumam.  

No augsta riska valsts Latvijā var ieceļot personas, kuras var uzrādīt sadarbspējīgu ES sertifikātu, kas apliecina COVID-19 vakcināciju vai pārslimošanu, vai ES, EEZ valstīs, Šveicē vai Apvienotajā Karalistē izdotu vakcinācijas vai pārslimošanas apliecinājumu, kas derīgs 11 līdz 180 dienas kopš saslimšanas sākuma.

Ir atsākta ilgtermiņa D vīzu pieteikumu pieņemšana no personām, kas saņēmušas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pozitīvus uzturēšanās atļauju lēmumus. Tas attiecas uz lēmumiem gan par termiņuzturēšanās, gan pastāvīgās uzturēšanās atļaujām.

 

Iepriekšminētās personu kategorijas vīzu pieteikumus var iesniegt tikai vīzu centrā  “Pony Express”. Dokumentu pieņemšana vīzu centrā notiek tikai pēc iepriekšēja pieraksta.

Personas, kurām nepieciešams ieceļot Latvijā humānu apsvērumu dēļ, dokumentus var iesniegt arī vēstniecībā pēc iepriekšēja pieraksta, zvanot pa tālruni (7) 7172 92 53 17 vai rakstos uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Šo ierobežojumu mērķis ir ievērot piesardzības pasākumus un iespējami nepieļaut infekcijas izplatīšanos.

Arī turpmāk tiek nodrošināta pārstāvniecību darba nepārtrauktība, kā arī iespēja sazināties ar pārstāvniecībām pa telefonu, e-pastu vai pastu.

Aicinām Latvijas valstspiederīgos ievērot vietējo varasiestāžu norādījumus, kas vērsti uz pandēmijas ierobežošanu, un izturēties atbildīgi pret savu un līdzcilvēku veselību.

______________________________________________

 

Lai ierobežotu korona vīrusa (COVID-19) izplatību, Kazahstānas valdība līdz 2021.gada 31.decembrim ir atcēlusi 30 dienu bezvīzu režīmu ar 57 pasaules valstīm, tostarp arī ar Latvijas Republiku.

Līdz šim Latvijas Republikas pilsoņi varēja ceļot uz Kazahstānas Republiku un uzturēties tās teritorijā 30 dienas bez vīzas.

Lai saņemtu plašāku informāciju par Kazahstānas vīzas saņemšanas kārtību, aicinām sazināties ar Kazahstānas Republikas vēstniecību Latvijas Republikā, Vīlandes iela 6, Rīga, tālrunis: +371 67324223, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

________________________________________________

Saistībā ar izsludināto COVID-19 pandēmiju, sākot no 2020.gada 23.oktobra Kazahstānā ir noteikta šāda ieceļošanas kārtība:

 • Šķērsojot Kazahstānas Republikas robežu - visiem ceļotājiem tostarp arī smago automašīnu vadītājiem ir jābūt negatīvai COVID19 testa izziņai. Tests ir jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms plānotās ierašanās Kazahstānas Republikā. No COVID19 testa ir atbrīvoti bērni vecumā līdz pieciem (5) gadiem ar nosacījumu, ka negatīvu testu var uzrādīt bērna pavadošā persona. 
 • Visi no ārvalstīm iebraukušiem ceļotāji tiek pakļauti ķermeņa temperatūras skanēšanas procedūrai. 
 • Neatkarīgi no COVID19 testa izziņas rezultātiem - personas ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru tiek pakļautas karantīnas režīmam līdz pat 2 diennaktīm, lai veiktu COVID-19 laboratoriskos testu izmeklējumus.
 •  Personas, ar acīmredzamiem COVID-19 simptomiem tiek pakļautas tūlītējai hospitalizācijai. 

 

Plašāka informācija par Kazahstānas Republikas robežšķērošanu ir pieejama šeit: https://online.zakon.kz/Document/?doc_id=34093847#pos=6;-106