Latvijas Republikas un Korejas Republikas sadarbība ekonomikā

29.08.2016. 13:13

Koreja ir starp 30 lielākajiem Latvijas tirdzniecības partneriem pasaulē, kā arī viens no svarīgākajiem partneriem Tālajos Austrumos. Pateicoties ES-Korejas brīvās tirdzniecības nolīgumam, būtiski palielinājusies Latvijas eksporta plūsma uz Koreju, kā arī pozitīvi ietekmēta savstarpējās tirdzniecības apgrozījums.

Kopš 2011. gada Latvijas preču eksports uz Koreju ir pieaudzis vairāk nekā divas reizes. 2015. gadā salīdzinājumā ar 2014. gadu būtiskākais pieaugums vērojams koksnes izstrādājumu eksportā. Palielināties turpina arī abu valstu kopējais preču tirdzniecības apgrozījums.

Īpaši jāatzīmē arvien ciešākā sadarbība starp Latviju un Koreju tūrisma jomā: 2015. gadā Korejas tūristu skaits Latvijas naktsmītnēs pieaudzis par 81%, kā arī vērojama pieaugoša Korejas tūrisma kompāniju interese par tūrisma attīstīšanu uz Latviju.

Latvijas un Dienvidkorejas ekonomisko attiecību statistika

 Vēstniecība aicina piedalīties Korejā notiekošajās nozaru izstādēs

Eiropas Savienības uzņēmējdarbības atbalsta programma EU Gateway to Korea un EU Business Avenues to South East Asia aicina pieteikties ES uzņēmēju atbalsta braucieniem uz Koreju, Singapūru, Vjetnamu un Malaiziju