Latvijas pilsoņu ievērībai ārvalstīs: par Eiropas Parlamenta vēlēšanām

07.05.2024. 16:22
Latvijas pilsoņu ievērībai ārvalstīs: par Eiropas Parlamenta vēlēšanām

Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiks 2024. gada 8. jūnijā. Tiesības piedalīties vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā sasnieguši 18 gadu vecumu.

Balsošana vēlēšanu iecirknī

Vēlēšanu dienā iecirkņi būs atvērti no 8.00 līdz 20.00 pēc vietējā laika. Balsošanai nepieciešama derīga Latvijas pilsoņa pase vai personas apliecība (eID karte).

Balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem, kuri 2024. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanu laikā neatradīsies Latvijā, būs iespēja nobalsot ārvalstīs. Ārvalstīs varēs nobalsot kopumā 50 vēlēšanu iecirkņos, no kuriem 38 atradīsies Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās.

Vēlētājiem ir tiesības  izvēlēties jebkuru vēlēšanu iecirkni Latvijā vai ārvalstīs bez iepriekšējas pieteikšanās. Vēlēšanu iecirkņu saraksts pieejams Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā.

Balsošana pa pastu

Svarīgi atcerēties, ka iespēja balsot pa pastu ir tikai tiem Latvijas vēlētājiem, kuri uzturas ārvalstīs.

Balsošanai pa pastu varēs pieteikties no 2024. gada 4. maija līdz 31. maijam, izmantojot e-pakalpojumu "Vēlētāja datu pārvaldība" Valsts pārvaldes pakalpojumu portālā (Latvija.lv). E-pakalpojumā vēlētājam būs iespēja iepazīties ar informāciju par balsošanas kārtību, lejuplādēt balsošanas materiālus un izvēlēties vēlēšanu zīmi, kas atbilst tam kandidātu sarakstam, par kuru vēlētājs vēlas balsot.

Vēlētājam jāizdrukā vēlēšanu materiāli, jāizdara izvēle un balsojums jānosūta iecirkņa komisijai balsošanai pa pastu Rīgā (adrese: Smilšu iela 4, Rīga, Latvija, LV-1050).

Detalizēta informācija par pasta balsošanas kārtību skatāma Instrukcijā balsošanai pa pastu Eiropas Parlamenta vēlēšanās.