Latvijas un Austrijas ekonomiskā sadarbība ir ilggadīga un stabila. Austrijas tirgu pārsvarā iekarojuši Latvijas preču eksportētāji segmentos ar augstāku pievienoto vērtību. To apliecina mašīnu un mehānismu, kā arī elektrisko iekārtu eksports, kas veido ceturto daļu no kopējā Latvijas preču eksporta apjoma uz Austriju. Gandrīz ceturtdaļu Latvijas eksporta kopapjoma uz Austriju veido koksne un tās izstrādājumi, kam seko metāli un to izstrādājumi, kā arī ķīmiskās rūpniecības produkcija. Lielāko eksportētāju vidū atrodami gan sakaru iekārtu, gan optisko ierīču un aparātu, kā arī optisko šķiedru ražotāji.
Savukārt no Austrijas Latvijā visvairāk tiek ievesta un dominē ķīmiskās rūpniecības produkcija, lielākoties farmaceitiskie izstrādājumi, kā arī mašīnbūves produkti un elektropreces. Katra no tām veido aptuveni trešo daļu no importa kopapjoma. 10% importa veido metāli un to izstrādājumi.
Tāpat kā daudzas jomas, Covid-19 pandēmija negatīvi ietekmēja arī Latvijas – Austrijas tirdzniecības apjomu. Taču jau 2021.gadā preču eksports uz Austriju palielinājās par 23%, bet imports no Austrijas - par 9%. Savukārt 2022.gada pirmajā pusē, salīdzinot ar 2021.gada pirmo pusi, preču eksports uz Austriju pieauga jau par 47%, bet Austrijas preču imports uz Latviju- par 31%. Vēl nozīmīgāks pieaugums vērojams pakalpojumu nozarē, kur pakalpojumu eksports uz Austriju 2022.gada pirmajā pusē, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, palielinājās par vairāk nekā 120%, apsteidzot pat pirmspandēmijas līmeni, savukārt pakalpojumu imports par vairāk, nekā 60%.
Izaicinājumi, ar kuriem saskaras praktiski visas valstis Eiropā un ārpus tās, ir raksturīgas gan Latvijai, gan Austrijai: ilgtspējīga tautsaimniecība, klimata pārmaiņu mazināšana un pielāgošanās tām, digitalizācija. Vienlaikus tās ir jomas, kurās Latvijai un Austrijai ir labs sadarbības potenciāls gan eksporta veicināšanā no Latvijas, gan arī Austrijas investīciju piesaistē, piemēram, ilgtspējīga transporta un mobilitātes attīstībā, atjaunojamajā enerģijā, informāciju un komunikācijas tehnoloģiju jomā, biomedicīnā, kā arī zināšanu ietilpīgā bioekonomikā. Lielu Austrijas uzņēmumu interesi ir piesaistījis arī dzelzceļa infrastruktūras projekts Rail Baltica, ko apliecina fakts, ka Austrijas būvniecības uzņēmumus Swietelsky AG kopā ar Latvijas uzņēmumu apvienību ir uzsākuši darbu pie Rail Baltica stacijas un saistītās infrastruktūras lidostā „Rīga” izbūvi.
Plašāka informācija par starptautisko tirdzniecību (preču un pakalpojumu apmaiņu) pieejama Centrālajā statistikas pārvaldē un Latvijas Bankā:
Latvijas un Austrijas ekonomiskās sadarbības aktualitātes un Austrijas tirgus jaunumi pieejami šeit: Ekonomiskā sadarbība ar Austriju un Austrijas tirgus jaunumi no LIAA
Austrijā, Vīnē, darbojas LIAA Latvijas ārējā ekonomiskā pārstāvniecība (kontaktinformācija), kas palīdz Latvijas eksportētājiem izvērtēt Austriju kā savu produktu un pakalpojumu noieta tirgu, informē Austrijas investorus par investīciju iespējām Latvijā, kā arī popularizē Latviju kā tūrisma galamērķi. Pārstāvniecība veicina saziņu starp Austrijas pasūtītājiem un Latvijas ražotājiem, atbalsta Latvijas uzņēmējus ar kontaktiem un uzņēmējdarbības vides informāciju Austrijā, kā arī organizē dažādus informatīvus pasākumus.
Austrijas uzņēmumu ekonomiskās intereses Latvijā, Rīgā, pārstāv Austrijas tirdzniecības kamera (kontaktinformācija).