Vēstnieks Aivars Groza kopā ar citiem EU valstu vēstniekiem piedalās ekoloģiskās katastrofas novēršanas operācijā “Beit Janai” nacionālajā dabas parkā

08.03.2021. 12:32

2021. gada 5. martā vēstnieks Aivars Groza kopā ar citiem EU valstu vēstniekiem un vēstniecību pārstāvjiem piedalījās Izraēlas piekrastes attīrīšanas operācijā “Beit Janai” pludmalē netālu no Netānijas pilsētas, palīdzot  novērst lielāko dabas katastrofu Izraēlas vēsturē – novākt indīgos naftas atkritumus no Vidusjūras piekrastes.

Šī gada februāra vidū visa Izraēlas Vidusjūras piekraste tika pārklāta ar melnu naftas atkritumu slāni, kas radās tobrīd nezināmam tankerim izlejot daudzas tonnas ar kaitīgām vielām, kuras izveidoja melnu naftas joslu, kas vētras laikā  tika aizpūsta Izraēlas virzienā. Naftas noplūde izraisīja  plašu jūras faunas pārstāvju bojāeju. Ekoloģiskās katastrofas seku likvidēšanā tiek iesaistīti Izraēlas bruņotie spēki un brīvprātīgie.

EU valstu diplomāti regulāri piedalās EU Beach Cleanup Day Izraēlas pludmalē septembra pēdējā piektdienā – Pasaules talkas dienā. Šī piektdiena bija papildus pasākums palīdzot Izraēlai novērst ekoloģiskās katastrofas sekas.

Foto: Latvijas vēstniecība Izraēlā

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Izraēlā
Adrese: 2 Rehov Weizman, Amot Investments Tower,
15th Floor, Telaviva 6423902, Izraēla.
Telefons: +972 3 777 58 00
Fakss: +972 3 695 31 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr icon facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā