Baltijas valstu ārlietu ministru paziņojums par politisko situāciju Gruzijā

25.02.2021. 18:21

Mēs, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas ārlietu ministri,  paužam nopietnas bažas par politisko situāciju, kas veidojas Gruzijā, un aicinām visus politiskos spēkus rīkoties savaldīgi, samazināt saspīlējumu un meklēt konstruktīvu risinājumu Gruzijas un visu tās pilsoņu interesēs. Mēs uzsveram likuma varas un politiskā dialoga būtisko nozīmi pašreizējās krīzes risinājumā.

Mēs esam nobažījušies par galvenās opozīcijas partijas – Apvienotās nacionālās kustības – līdera Nikas Melia apcietināšanu. Tas apdraud vadošās partijas un opozīcijas dialoga iespējamību.

Mēs ticam Gruzijas kā brīvas, neatkarīgas un demokrātiskas valsts nākotnei.

Mēs atbalstām Gruzijas pilsoņu izvēli saistīt savas valsts nākotni ar demokrātisko transatlantisko kopienu un tiekties uz integrāciju ar Eiropas Savienību un NATO. Mēs uzsveram: lai sasniegtu šos ambiciozos ārpolitiskos mērķus, ir svarīga politiska stabilitāte.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā

Vēstniecības ziņas

cache/thumbs/images_latvijas_un_lietuvas_arlietu_ministriju_vadibu_neformalais_seminars_jpg_1695037584_crop_665_by_420.jpg
18. septembris, 14:47
Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju seminārā diskutē par starptautiskās politikas aktualitātēm

2023. gada 13. septembrī Jelgavas pilī norisinājās septītais Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju vadību neformālais seminārs. Ārlietu ministriju pārstāvji diskutēja par abu valstu...

Lasīt vairāk
04.12.2020 Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
Jaunas grāmatas Lietuvas un Latvijas skolu bibliotēkām