J.Pogrebņaks tiekas ar Ungārijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāri divpusējos jautājumos
17.jūnijā Latvijas vēstnieks Ungārijā Jurijs Pogrebņaks iepazīšanās vizītē tikās ar Ungārijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāri divpusējos jautājumos Klāru Breueru (Klára Breuer). Tikšanās laikā tika pārrunāti aktuālie Latvijas - Ungārijas divpusējo attiecību un globālās drošības politikas jautājumi. Sarunas laikā sarunas partneri pauda gatavību uzturēt regulāru politisko dialogu visos līmeņos un strādāt pie divpusējo un ekonomisko attiecību padziļināšanas dažādos formātos.
Pārrunājot drošības situāciju reģionā, J.Pogrebņaks izteica pateicību Ungārijai par vairākkārtīgu dalību NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijā, kā arī pauda Latvijas apņemšanos turpināt politisko, ekonomisko un militāro atbalstu Ukrainai. Vēstnieks pauda atzinību par kopējo ES valstu lēmumu uzsākt iestāšanas sarunas ar Ukrainu un Moldovu.
K.Breuera stājās Ungārijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāres amatā š.g. jūnijā pēc premjerministra Pētera Maģāra valdības apstiprināšanas un Anitas Orbānas iecelšanas premjerministra vietnieces, ārlietu ministres amatā.
K.Breuera ir karjeras diplomāte Ungārijas Ārlietu ministrijā, ir pildījusi vēstnieces pienākumus Portugālē un Somijā, strādājusi vēstniecībās ASV, Lielbritānijā, ANO pārstāvniecībā Vīnē, kā arī bijusi galvenā ārpolitikas padomniece Ungārijas prezidentam Ferencam Madi un Ludovikas Universitātes Starptautisko attiecību direktore.
Foto: Ungārijas Ārlietu ministrijas preses dienests
