Dokumentu izprasīšana no Latvijas iestādēm

04.12.2023. 09:32

Vēršoties pie iestādēm Latvijā, var saņemt šādus dokumentus:

  • Tieslietu ministrija – civilstāvokļa aktu dokumenti, daudzvalodu standarta veidlapas un izziņas, Padomes regulas (EK) 2201/2003 39.pantā paredzētais sertifikāts par spriedumu laulības šķiršanas lietā

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.tm.gov.lv

  • Zvērināti notāri  spriedumi par laulības šķiršanu (ja laulība šķirta pie zvērināta notāra, jāvēršas pie attiecīgā zvērinātā notāra, kuru kontaktinformācija atrodama zvērinātu notāru mājas lapā www.latvijasnotars.lv)
  • Tiesas  spriedumi par laulības šķiršanu (ja laulība šķirta tiesā, jāvēršas ar lūgumu attiecīgajā tiesā. Tiesu kontaktinformācija atrodama Tiesu administrācijas mājas lapā: tiesas.lv)
  • Latvijas Nacionālais arhīvs  izziņas par darba stāžu, pensiju

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.arhivi.gov.lv

Izziņas par dienestu PSRS armijā ir jāizprasa Krievijas Federācijas Aizsardzības ministrijas Centrālajā arhīvā Podoļskā, adrese 142100, Mockoвckaя oбл., Пoдoльck, ул. Kирoвa, д. 74, tālrunis informācijai: 7(4967)69-90-05, mājas lapa dyn.archive.mil.ru

  • Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde  izziņas no Fizisko personu reģistra

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.pmlp.gov.lv

Izprasītā dokumenta īstuma apliecināšana

Ja dokumenta īstumu nepieciešams apliecināt izmantošanai ārvalstīs, tas jānorāda iesniegumā Latvijas attiecīgajai iestādei.

No 2019.gada 1.jūlija dokumentu apliecināšanu ar apostille Latvijā veic jebkurš Latvijas zvērināts notārs.

Latvijas Zvērinātu notāru padome
Tālrunis: +371 24202100
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
www.latvijasnotars.lv

Dokumentu izprasīšana ar Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību starpniecību

Pakalpojums ir pieejams personām, kuras pastāvīgi dzīvo ārvalstīs un Fizisko personu reģistrā ir norādījušas savu dzīvesvietu ārvalstīs.

Apmeklētāji pārstāvniecībās pakalpojuma saņemšanai tiek pieņemti tikai iepriekšēja pieraksta kārtībā. Informāciju par pieteikšanās kārtību lūdzam skatīt pārstāvniecības mājas lapā.

Lai izprasītu dokumentus no Latvijas iestādēm kādā no Latvijas pārstāvniecībām, personai jāiesniedz iesniegums un noteiktas formas dokumentu izprasīšanas anketa. Dokumentu izprasīšanas anketa ir pielāgota dažādu dokumentu kategoriju izprasīšanai, tādēļ, aizpildot anketu, ir jāizpilda tikai tā aile, kas attiecas uz izprasāmo dokumentu.

Par dokumenta izsniegšanu maksājama valsts nodeva (tās apmērs atkarīgs no izprasāmā dokumenta saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem), papildus maksājama konsulārā atlīdzība par katra dokumenta izprasīšanu un pārsūtīšanu ar pārstāvniecības starpniecību 40 EUR apmērā.

Lai iegūtu detalizētu informāciju par dokumentu izprasīšanu ar Latvijas pārstāvniecību starpniecību un maksājamo valsts nodevu un konsulārās atlīdzības apjomu, lūdzam sazināties ar attiecīgo Latvijas pārstāvniecību ārvalstīs.

 

*Fiziskas personas datu (vārda, uzvārda, personas koda un citu veidlapā norādīto personas datu) apstrādes tiesiskais pamats ir Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta c) apakšpunkts. Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs juridiskais pienākums ir apstrādāt personas datus saskaņā ar Ministru Kabineta 17.08.2021. noteikumiem Nr. 563 “Fizisko personu reģistrā iekļauto ziņu izsniegšanas kārtība”.