Ķīnā izsniegto dokumentu apliecināšana ar Apostille

04.12.2023. 09:23

Ķīnas Tautas Republikas iestādēs izdotus dokumentus pirms to iesniegšanas Latvijas valsts iestādēs ir jāapliecina ar apliecinājumu Apostille.  Ķīnas Tautas Republikas dokumentu īstuma apliecinājumu Apostille var saņemt attiecīgās provinces Ārējo attiecību birojā (Foreign Affairs Office).

Ķīnas Tautas Republikā izdotu dokumentu īstuma apliecināšana kopš 2023. gada 7. novembra notiek saskaņā ar 1961. gada 5.oktobra Hāgas konvenciju "Par ārvalstu publisko dokumentu legalizācijas prasības atcelšanu" un ar Apostille apliecināts dokuments ir derīgs iesniegšanai Latvijas valsts iestādēs bez citas papildus apstiprināšanas.

Informācija par iestādēm Ķīnas Tautas Republikā, kuras veic dokumentu apliecināšanu ar Apostille, ir pieejama šajā vietnē (China (Mainland) - Competent Authorities (Art. 6))

Latvijas iestādēs izdotus dokumentus pirms to iesniegšanas Ķīnas Tautas Republikas iestādēs ir jāapliecina ar apliecinājumu Apostille. No 2019.gada 1.jūlija dokumentu apliecināšanu ar Apostille Latvijā veic jebkurš Latvijas zvērināts notārs. Ar Apostille apliecināts dokuments ir derīgs iesniegšanai Ķīnas Tautas Republikas iestādēs bez jebkādas citas papildus apstiprināšanas.

Latvijas Zvērinātu notāru padome

Tālrunis: +371 24202100

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

www.latvijasnotars.lv