Latvijas pilsoņa pases un/vai id kartes saņemšana

03.12.2023. 09:20

Pases/id kartes nomaiņas iemesli:

 • iepriekšējais dokuments ir kļuvis lietošanai nederīgs vai mainījusies tajā ietvertā informācija;
 • beidzies derīguma termiņš;
 • personai nav bijusi izsniegta pase/id karte;
 • ja dokuments bojāts, nozaudēts, nozagts vai iznīcināts,
 • mainījies personas izskats;
 • viena fotogrāfija (skat.informāciju zemāk);
 • pase nav derīga ceļošanai (nav vietas jauniem ierakstiem - vīzām, robežšķērsošanas atzīmēm u.tml., pases derīguma termiņš ir īsāks nekā ceļojumam vai vīzas saņemšanai nepieciešamais);

Lai noformētu jaunu pasi/id karti, jāiesniedz šādi dokumenti:

 • pase, ja personai bijusi izsniegta pase;
 • dzimšanas apliecība, ja pasi/id karti saņem pirmo reizi;
 • laulības apliecība* un otra laulātā pase, ja pase/id karte tiek mainīta sakarā ar uzvārda maiņu laulību rezultātā;
 • cits dokumentu, kas apliecina ziņu izmaiņas, ja mainījusies dokumentā ietvertā informācija;
 • viena fotogrāfija (skat.informāciju zemāk);
 • paskaidrojums par pases/id kartes nozagšanas, nozaudēšanas vai iznīcināšanas apstākļiem; policijas iestādes atbilde uz personas iesniegto ziņojumu, ja pase/id karte nozagta.

Personām, kuras jaunākas par 15 gadiem, dokumentus iesniedz vecāks vai aizbildnis. (Ja dokumentus iesniedz cita persona – nepieciešams uzrādīt personas vecāka notariāla apliecināta pilnvaru). Bērna klātbūtne ir obligāta.

Lai noformētu pasi/id karti bērnam līdz 5 gadu vecumam, viens no vecākiem, kurš ir Latvijas pilsonis/nepilsonis iesniedz šādus dokumentus:

 • pasi, ja bērnam bijusi izsniegta pase;
 • dzimšanas apliecību*;
 • viena fotogrāfija (skat.informāciju zemāk);
 • ja bērns pasi/id karti saņems pirmo reizi, pirms pases/id kartes dokumentu iesniegšanas ir jāveic bērna reģistrācija par Latvijas pilsoni un personas koda piešķiršana. Pēc personas koda piešķiršanas pases/id kartes noformēšanai ir jāiesniedz dzimšanas apliecība un paziņojums par personas koda piešķiršanu.

* Ja dokuments nav izdots ES vai Īslandē, Lihtenšteinā, Norvēģijā, Šveices Konfederācijā, bet kādā citā valstī, tas pirms iesniegšanas Latvijas institūcijās, tai skaitā Latvijas vēstniecībā, ir jālegalizē vai jāapliecina ar Apostille.

Fotogrāfijas

Lūdzam iesniegt vienu fotogrāfiju. Fotogrāfijai jābūt aktuālai (uzņemtai pēdējo trīs mēnešu laikā) krāsainai un balta fona.

Pases/ID kartes pieteikšana

Pases un ID kartes pieteikumi Latvijas valstspiederīgajiem neatkarīgi no vecuma iespējami TIKAI personām atrodoties Latvijas Republikas vēstniecībā Ķīnas Tautas Republikā iepriekš rezervēta apmeklējuma laikā. Apmeklējumu pases/ID kartes pieteikšanai Latvijas valstspiederīgais rezervē patstāvīgi, vēstniecības apmeklējuma tiešsaistes sistēmā - https://pieraksts.mfa.gov.lv/lv/kina/index 

Bērnam līdz 15 gadu vecumam Latvijas pilsoņa pasi/ID karti var pieteikt TIKAI tas vecāks, kurš ir Latvijas Republikas pilsonis.

Pases/ID kartes saņemšana

Gatavo dokumentu var saņemt vēstniecībā, vai izsaucot kurjeru, ar kurjerpasta starpniecību.

Pēc tā izgatavošanas Latvijā un nosūtīšanas uz Ķīnu, par dokumenta saņemšanu pieprasītāji tiek informēti e-pastā. Papildus jautājumu vai neskaidrību gadījumā apmeklētāji tiek aicināti sazināties ar vēstniecības Konsulāro nodaļu pa tālruni +86 10 853 230 09  vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Ceļošanai nederīgās pases:

Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kuru derīguma termiņš ir 50 gadi, sākot ar 2010.gada 1.novembri nav derīgas ceļošanai ārpus Šengenas valstu teritorijas.

Kopš 2008.gada 1.jūlija Latvijas pilsoņa pases, kuras izsniegtas līdz 2002.gada 30.jūnijam (ar ielīmētu fotogrāfiju), nav derīgas ceļošanai, tai skaitā arī uz Latviju. Šāda pase ir lietojama tikai kā personu apliecinošs dokuments Latvijas teritorijā. 

 

Fiziskas personas datu (vārda, uzvārda, personas koda un citu iesniegumā norādīto personas datu) apstrādes tiesiskais pamats ir Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta c) apakšpunkts. Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs juridiskais pienākums ir apstrādāt personas datus saskaņā ar Ministru Kabineta 21.02.2012. noteikumiem Nr. 134 “Personu apliecinošu dokumentu noteikumi”.