Filmas "Rudolfa mantojums" pirmizrade Vasingtona

02.12.2014. 19:09


Latvijas vēstniecība ielūdz visus uz Jāņa Streiča jaunās filmas "Rūdolfa mantojums" pirmizrādi 2010.gada 14.janvārī (ceturtdien) plkst 5:45 vakarā. Filma ir latviešu valodā (bez subtitriem).

Vieta: The Avalon Theatre, 5612 Connecticut Avenue, NW,Washington DC 20015.

Biļetes nopērkamas pirms filmas no plkst.17.30 pie ieejas kinozālē;

Bērniem ieeja bez maksas

Ieeja pieaugušajiem: 10 USD

Filmas pirmizrāde Latvijas kinoteātros notiks š.g. gada 15.janvārī.

Filmas apraksts:


Tautiska filma, kurā prieki ar bēdām vijas un mīlestība dzīvotgribu vairo.

Tēma ir filmas autora Jura Streiča fantāzija un veltījums Blaumanim ar patvaļīgu atskatīšanos uz notikumiem, kad Skroderdienu varoņi bija pavisam jauni. Tiem doti citi vārdi, kā arī darbība pārnesta uz daudz vēlāku laiku nekā Blaumanim.

Ir XX gadsimta sākums, kas solīja latviešiem pārticīgu un laimīgu nākotni, bija modusies tautas nacionālā pašapziņa, un auga zemnieku varēšana pārspēt pat muižniekus. Vecais ķeizara zaldāts Rūdups, ar savu bagātību un lepnību, būdams baronam kā dadzis acīs, kļūst nevaldāms, kad viņu ķer Amora bulta. Vienkāršas kalponīte Emīlijas dēļ vecais gatavs uz visu. Bet meiča mīl viņa krustdēlu Kārli. Pa vidu mijā gan manta, gan barona patvaļa un blēži. Divu radinieku cīņa par Emīlijas sirdi izmaina kā abu vīriešu, tā pašas kalponītes likteni, lai viņa cauri asarām mirdzētu saule.

Filmas reklāmas rullītis