Dokumentu apliecināšana ar Apostille

02.10.2023. 22:53

ASV iestādēs izdotus dokumentus pirms to iesniegšanas Latvijas valsts iestādēs ir jāapliecina ar apliecinājumu Apostille.  ASV dokumentu īstuma apliecinājumu Apostille var saņemt attiecīgās pavalsts Office of the Secretary of State, kurā dokuments tika izdots vai notariāli apliecināts.

ASV izdotu dokumentu īstuma apliecināšana notiek saskaņā ar 1961. gada 5.oktobra Hāgas konvenciju "Par ārvalstu publisko dokumentu legalizācijas prasības atcelšanu" un ar Apostille apliecināts dokuments ir derīgs iesniegšanai Latvijas valsts iestādēs bez citas papildus apstiprināšanas.

Informācija par iestādēm ASV, kuras veic dokumentu apliecināšanu ar Apostille, ir pieejama - USA-Competent Authority (Section III: Officers of the individual States and other subdivisions as indicated:)

 

Latvijas iestādēs izdotus dokumentus pirms to iesniegšanas ASV iestādēs ir jāapliecina ar apliecinājumu Apostille. No 2019.gada 1.jūlija dokumentu apliecināšanu ar Apostille Latvijā veic jebkurš Latvijas zvērināts notārs. Ar Apostille apliecināts dokuments ir derīgs iesniegšanai ASV iestādēs bez jebkādas citas papildus apstiprināšanas.

Latvijas Zvērinātu notāru padome

Tālrunis: +371 24202100

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

www.latvijasnotars.lv