Paziņošana par laulības noslēgšanu Dānijā

26.11.2020. 17:32

Pēc laulībām  

Saskaņā ar Iedzīvotāju reģistra likumu Jums ir pienākums sniegt ziņas par ārvalstīs noslēgtu laulību. Lai to izdarītu, vēstniecībā jāiesniedz:

  • Iesniegums par laulības noslēgšanu ārvalstīs;
  • Laulības apliecības oriģināls (dāņu un angļu valodā);
  • Abu laulāto pasu datu lapas kopijas;
  • Kopš 01.10.2019. par dokumentu pārsūtīšanu ziņu iekļaušanai Latvijas Iedzīvotāju reģistrā maksājama konsulāra nodeva 40 EUR apmērā. Rekvizīti nodevas samaksai, ja dokumenti vēstniecībā tiek iesniegti pa pastu;

  • Apliecinājums par konsulārās nodevas samaksu (izdruka no bankas), ja dokumenti tiek iesniegti pa pastu.

Ja personai pēc laulībām ir mainījies vārds/uzvārds, vēstniecībā jāiesniedz:

  • Izraksts angļu valodā (Registeringsindsigt/Access to Register vai Bopælsattest/Residence certificate) no Dānijas Iedzīvotāju reģistra par personas datiem. Dokumentā jābūt norādītam vārdam/uzvārdam pirms un pēc maiņas, kā arī vārda/uzvārda maiņas datumam. Dokumentam jābūt ar izsniedzējiestādes amatpersonas parakstu un zīmoga nospiedumu.

UZMANĪBU!!!

Iesniegumā, norādot uzvārda atveidojumu latviešu valodā, jāievēro MK noteikumu Nr. 114 prasības. Konsultācijas var saņemt Latviešu valodas aģentūrā pa tel: + 371 67225879 vai rakstot e-pastu uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Citvalodu personvārdu atveidi latviešu valodā ir iespējams arī apskatīt mājaslapā personvarduatveide.lv.

Vēršam uzmanību, ja precoties Dānijā persona izvēlas gan paturēt savu veco uzvārdu, gan arī tam pievienot jauno laulātā uzvārdu, tad personas iepriekšējais uzvārds tiek bieži reģistrēts nevis kā uzvārds, bet gan kā vidus vārds (dāniski - Mellemnavn). Savukārt  pēc Latvijas normatīviem vidusvārds ir personas otrs vārds un tiek attiecīgi reģistrēts kā vārds. Ja vēlaties, lai Jūsu iepriekšējais uzvārds arī pēc otra uzvārda pievienošanas paliek kā uzvārds un nekļūst par Jūsu otro vārdu, pārliecinieties, ka Dānijas institūciju izsniegtajos dokumentos Jūsu uzvārds ir joprojām uzvārds, nevis vidus vārds.

Informācija (dāņu valodā) par laulības reģistrāciju Dānijā ir pieejama www.borger.dk mājaslapā.

Par laulību reģistrāciju Kopenhāgenas pašvaldībā plašāka informācija (dāņu valodā) pieejama šeit.