Izziņas

01.12.2023. 16:02

Atrodoties ārvalstīs, personām ir iespēja saņemt dažāda veida izziņas, izmantojot vienoto valsts un pašvaldību pakalpojumu portālu www.latvija.lv, tai skaitā:

·         par personas ģimenes stāvokli šeit.

·         par personas tiesisko statusu šeit.

·         par aktuālo personas apliecinošo dokumentu šeit.

·         par personai izsniegtu vadītāja apliecību šeit.

·         par transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību šeit.

Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās Latvijas valstspiederīgie var izprasīt izziņas par datiem no izisko personu reģistra un CSDD datu bāzes. Persona ir tiesīga izprasīt izziņu par sevi, savu nepilngadīgo bērnu vai mirušu radinieku, kā arī par personu, kura atrodas tās aizgādībā vai aizbildnībā.

Maksa par izziņu no Fizisko personu reģistra latviešu valodā ir 5 EUR (valsts nodeva), svešvalodā - 45 EUR (valsts un konsulārā nodeva).  Izziņa tiek sagatvota 5 darba dienu laikā.

Maksa par izziņu no CSDD datubāzes svešvalodā ir 40 EUR (konsulārā nodeva). Izziņa tiek sagatvota 5 darba dienu laikā.

Daudzvalodu standarta veidlapas visā Eiropas Savienības teritorijā tiek ieviestas kopš 2019. gada 16. februāra un to ieviešanas mērķis ir vienkāršot vienā dalībvalstī izdotu publisku dokumentu uzrādīšanu citās dalībvalstīs, novēršot nepieciešamību pēc dokumentu tulkošanas.

Daudzvalodu veidlapa tiek pievienota dalībvalsts iestādes izdotam publiskam dokumentam un tai nav juridiska spēka, kā arī tā nav lietojama atsevišķi bez publiskā dokumenta, uz kuru tā attiecas.

Daudzvalodu veidlapu Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās var izsniegt šādiem Latvijas iestāžu izdotiem dokumentiem:

1.      Dzimšanas, laulības, miršanas apliecībai;

2.      Konkrētās pārstāvniecības izsniegtai izziņai no Fizisko personu reģistra par ģimenes stāvokli, par laulības faktu, par dzīvesvietu;

3.      Konkrētās pārstāvniecības izsniegtam apliecinājumam, ka persona ir dzīva.

Par katru vienā svešvalodā izsniegtu daudzvalodu standarta veidlapu pārstāvniecībā tiek iekasēta konsulārā atlīdzība – 40 EUR (1 darba dienas laikā/viens dokuments). 

Pakalpojums ir pieejams personām, kuras pastāvīgi dzīvo ārvalstīs un Fizisko personu reģistrā ir norādījušas savu dzīvesvietu ārvalstīs.

Jautājumu gadījumā sazinieties ar vēstniecību, zvanot pa tālruni +4539276168 vai rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Fiziskas personas datu (vārda, uzvārda, personas koda un citu iesniegumā norādīto personas datu) apstrādes tiesiskais pamats ir Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta c) apakšpunkts. Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs juridiskais pienākums ir apstrādāt personas datus saskaņā ar Ministru Kabineta 22.06.2021. noteikumiem Nr.412 „Ziņu iekļaušanas un aktualizēšanas kārtība Fizisko personu reģistrā” un saskaņā ar Ministru Kabineta 30.04.2019. noteikumiem Nr. 185 “Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistra noteikumi”.